iPhone’unuzun depolama alanını artırmanın 6 yolu

2015 yılında, çoğu büyük üretici, telefonları için depolama alanı olarak 32 GB’ı benimsediğinde, Apple, iPhone 6S için 16 GB ile devam etti. İPhone ayrıca uygulamalarınız, filmleriniz ve müziğiniz için mümkün olan en iyi oyun alanıdır. Öyleyse, 16 GB dahili bellek – kullanılabilir bellek daha da azdır – yolunuza çıktığında ve depolama alanınız tükenmeye başladığında ne yaparsınız? Çözümler var. İPhone’unuzda biraz daha fazla depolama alanı elde etmenin en iyi yollarını size anlatıyoruz.

  1. iPhone’da, genellikle telefonun HDR modunda çekim yapmaya başladığını görürsünüz. Esasen, telefon birkaç fotoğraf çekiyor ve bunları birbirine ekliyor. Şimdi sorun şu ki, telefon HDR fotoğrafı kaydettiğinde, tıkladığı normal fotoğrafları aynı anda silmiyor. Bu, telefonun galerisine kaydettiği çok sayıda yinelenen fotoğraf olduğu anlamına gelir. Ayrıca, her senaryoda HDR gerekli değildir. Yani, belki de her zaman kullanmamalısın. Ayarlar> Genel> Fotoğraflar ve kamera bölümünde, HDR’leri tıklarken normal fotoğrafların kaydedilmesini devre dışı bırakmanıza izin veren bir seçenek bulacaksınız. Kullan onu.
  2. iPhone 6S, canlı fotoğraflar gibi yeni özellikler sunar. Artık canlı fotoğraflar çok fazla bellek tüketiyor ve iPhone’da varsayılan olarak etkindir. Hafızadan tasarruf etmek için özelliği devre dışı bırakmalısınız.
  3. Ayarlar> Genel> Kullanım> Depolamayı Yönet’e gidin. İşte iPhone’unuzun hafızasını neyin sakladığını öğreneceğiniz yer. Çoğu durumda, fotoğrafların en çok yer kapladığını göreceksiniz. Uzayda çekim yapıyorsanız, belki de fotoğraflarınızı yedeklemek ve onlara erişmek için bulut depolamayı kullanmalısınız. İCloud’u kullanabilirsiniz. Ancak Google Fotoğraflar’ı da kullanabilirsiniz. Çok yüksek çözünürlükte ve ayrıca zaten yedeklenmiş olan uygulamanın ayarlar menüsünde sınırsız fotoğraf yükleyecektir.
  4. Artık oynamadığınız oyunları silin. Oyunlar devasa dosyalardır. Gigabayt cinsindeler ve büyük bir depolama alanıdırlar. Bir oyun oynamazsanız, iPhone’unuzda daha fazla yer açmak için onu silmeniz yeterlidir.
  5. Müzik ve videoları yerel olarak kaydetmek yerine, geniş bir müzik kitaplığına sahip olan Apple Music gibi hizmetleri kullanarak müzik akışı yapmayı düşünmelisiniz.
  6. Durum kötü olduğunda, iPhone yedekleme dosyasını Ayarlar> Genel> Saklama ve iCloud kullanımı> Depolamayı Yönet’e giderek ve yedekleme dosyasını silerek silmeyi düşünmelisiniz. Genellikle bu dosya 2 GB’tan büyük olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.