iPhone’umu Bul özelliği nasıl kapatılır

Gadget’larınızı satmayı planladığınızdan veya iCloud hesabınızın konumunuzu izlemesini istemediğinizden, özelliği kolayca kapatabilirsiniz.

Her türlü Apple cihazı iPad’leri, Mac’leri, Apple Watch’unuzu ve hatta Apple AirPod’larınızın çiftini ve daha önce bahsedilen iPhone’u da dahil olmak üzere iPhone’umu Bul özelliğini kullanabilirsiniz. Aşağıda, bu özelliği kullanmak istemediğinizde nasıl kapatacağınızı anlattık.

İOS cihazımda iPhone’umu nasıl kaldırırım?

İPhone veya iPad’inizin Ayarlar bölümüne gidin, ardından sayfanın üst kısmındaki adınıza basın. Burada iCloud adında bir seçenek bulacaksınız ve sonra iPhone’umu Bul adlı bir bölüm var.

Buradaki özelliği kapatmak için geçiş yapmak üzere aşağı kaydırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, hizmeti kullanmayı bırakmanızı sağlar. İPhone’umu Çalıştır özelliğini durdurmak için iCloud’u tamamen kapatabilirsiniz, ancak bu şekilde cihazınızın yedekleri gibi bazı diğer özelliklere erişiminizi kaybedersiniz.

İPhone’umu Bulma Mac’ten nasıl kaldırılır

Mac’inizdeyken, tam Apple menüsünü açmak için sol üst köşedeki yarı yenen meyve logosuna basın. Burada, Sistem Tercihleri’ne basabilir ve ardından iCloud için seçeneği bulabilirsiniz.

Bu menüde, daha sonra kapanmak için geçiş yapabileceğiniz Macimi Bul adlı bir seçeneğiniz olacak. Alternatif bir seçenek iCloud’u tamamen Mac’inizde kapatmaktır, ancak bu şekilde Apple’ın sunduğu birçok yedekleme özelliğini kaybedersiniz.

İPhone’umu Bul’dan bir Apple Watch veya AirPods nasıl kaldırılır

Bir Apple Watch veya bir çift Apple AirPod’u kaldırmak için, cihazı bulmak için iCloud web sitesine ve ardından iPhone’umu Bul özelliğine girmeniz gerekir.

Bunu yapmadan önce, kaldırmak istediğiniz cihazda pili indirdiğinizden emin olun. Bunu neden yapmak istediğinizi tam olarak bilmiyoruz, ancak Apple’ın izleme tekniğini kapatmadan önce önerdiği bir şey var.

Tüm cihazlarınız iPhone’umu Bul web sitesinde bu listede görünecek ve bağlantıyı kesmek istediğiniz her şeyi bulmak için listedeki Tüm Cihazlar’a basmanız gerekecektir.

Bu cihaza basın ve küçük bir listenin altındaki hesabı kaldırma seçeneğini görürsünüz. Bu düğme cihazınızı iPhone’umu Bul’dan tamamen ayırmanıza olanak tanır.

Artık cihazıma sahip olmazsam ne olur?

Zaten cihazınızı sattınız veya kaybettiniz mi? İPhone’umu Bul özelliğini kapatmadan önce uzaktan silmeniz gerekir. Bunu yapmak için iCloud.com adresindeki cihazların listesine gidip kaldırmak istediğiniz cihaza basabilirsiniz.

Sağ tarafta uzaktan silecek ve bunu yapabilmek için Apple ID’nizi girmeniz gerekecek. Bir kez sildikten sonra, iPhone’umu Bul’dan kaldır düğmesini yazan düğmeye basabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.