iPhone’dan fotoğraf alma programı

Son zamanlarda birçok insan tarafından iPhone’lardan nasıl fotoğraf alınacağı oldukça çok araştırılıyor. İnsanlar internette iPhone’da bulunan fotoğraflarını nasıl PC’ya atacağını merak ediyor. Peki iPhone’dan fotoğraf alma programı var mı?

Apple cihazların en öne çıkan özelliği güvenlik oluyor. Apple birçok telefon firmasına göre daha çok güvenliğe önem veriyor. Bu yüzden birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Apple’ın bu güvenliğe önem verirken bazı şeylerden feragat etmesi gerekiyor. Android telefonlarda bulunan kullanım kolaylığı ve serbestlik Apple telefonlarında bulunmuyor.

Bundan dolayı bazı işler daha meşakkatli olabiliyor. Bu işlerden birisi de iPhone’lardan fotoğraf alma. Birçok insan son zamanlarda iPhone’lardan fotoğraf aktarmayı merak ediyor. İlk önce iPhone’dan başka bir telefona fotoğraf aktaracaksanız Bluetooth’u kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Bunun haricinde başka bir telefona fotoğraf aktarmak için WhatsApp’ı da kullanabilirsiniz.

Yollamak istediğiniz fotoğraflarınızı WhatsApp’a atarak daha sonra diğer telefondan kolayca indirebilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayara fotoğraf atmak istiyorsanız iCloud’dan fotoğraflarınızı kolayca alabilirsiniz. Ancak şuna dikkat etmeniz gerekir ki telefonunuz iCloud’a yedekleme yapıyorsa bu fotoğrafları alabilirsiniz. Eğer yapmıyorsa bunları alamazsınız.

Bir başka bilgisayara fotoğraf atma yöntemi ise yine WhatsApp üzerinden. Atmak istediğiniz fotoğrafları WhatsApp’dan bir arkadaşınıza yollayın ve daha sonra WhatsApp’ın web sürümüne giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra buradan fotoğraflara tıklayarak daha sonra sol üstteki üç noktaya tıklayın ve indire basın. Bu sayede fotoğrafları bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. WhatsApp haricinde yine Telegram, mail yöntemleri ile de fotoğraflarınızı kolay bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Kablo ile aktarmak istiyorsanız ise yapmanız gereken ilk önce ayarlardan “Fotoğraflar” uygulamasına girmelisiniz. Burada en alta inerek “Özgünleri tut” seçeneğine basın. Daha sonra telefonunuzu kablo ile PC’nize bağlayın. Burada telefonunuzun tuş kilidini açın ve “Bu cihaza güvenilmesine izin veriyor musunuz?” diye bir soru soracaktır. Bu soruya “Evet” cevabını verdikten sonra bilgisayarınızda iPhone klasörüne girdiğinizde fotoğraflarınız orada olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.