İPhone’da pil ömründen nasıl tasarruf edilir

Apple yıllar içinde iPhone’larının pil ömrünü uzattı. Bununla beraber, iPhone cihazınız biraz eskidikçe, pil performansında düşüş görülüyor. Apple, resmi web sitesindeki kullanıcılara iPhone’unuzda pil ömründen nasıl tasarruf edileceği konusunda bazı ipuçları verdi. İPhone’unuzda daha fazla pil ömrü elde etmek için izleyebileceğiniz ipuçları:

 

İPhone’daki ayarları optimize etme

Apple, pilden tasarruf etmenin en basit iki yolunun: ekran parlaklığını ayarlamak ve mümkün olduğunca Wi-Fi kullanmak olduğunu söylüyor.

Pil ömrünü uzatmak için ekranı karartın veya Otomatik Parlaklığı açın.

İPhone’daki ekranı nasıl karartabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Denetim Merkezi’ni açın ve Parlaklık kaydırıcısını alta sürükleyin.

İPhone’daki Otomatik Parlaklık özelliği ekran parlaklığını aydınlatma koşullarına otomatik olarak ayarlar. Bunu nasıl etkinleştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Ekran ve Metin Boyutu’na gidin ve Otomatik Parlaklığı Açık olarak ayarlayın.

Wi-Fi kullanımı, mobil verilerden daha az pil tüketiyor. Wi-Fi’yi her zaman açık tutmak iPhone’da pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Düşük Güç Modunu Etkinleştir

Apple, iPhone’da bir süre önce Düşük Güç Modu’nu tanıttı ve pil ömrünü uzattı. Pil düzeyiniz yüzde 20’ye ve tekrar yüzde 10’a düştüğünde iPhone, tek dokunuşla Düşük Güç Modunu açmanıza izin verir. Alternatif olarak, açmak için Ayarlar> Pil’e gidebilirsiniz.

“Düşük Güç Modu ekran parlaklığını azaltır, cihaz performansını optimize eder ve sistem animasyonlarını en aza indirir. Mail dahil uygulamalar arka planda içerik indirmez ve AirDrop, iCloud senkronizasyonu ve Süreklilik gibi özellikler devre dışı bırakılır. Telefon görüşmeleri, e-posta ve mesajlar yapmak ve almak, İnternet’e erişmek ve daha fazlası gibi temel işlevleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuz tekrar şarj edildiğinde, Düşük Güç Modu otomatik olarak kapanır ”diye açıklıyor Apple web sitesinde.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi kapatma

Pil ömrünü uzatmak için uygulamaların arka planda yenilenmesini sağlayan özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar> Genel> Arka Planda Uygulama Yenileme’ye gidin ve Kablosuz, Kablosuz ve Mobil Veri’yi seçin. Pil ömründen tasarruf etmek için Arka Plan Uygulama Yenilemesini tamamen kapatabilirsiniz.

Konum hizmetlerini kapatma

Bu, iPhone’da biraz pil ömrü tüketen başka bir özellik. Uygulama için Konum Servisleri’ni kapatarak pil ömrünüzü optimize edebilirsiniz. Basitçe, Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri’ne gidin ve kapatın.

Yukarıdaki ipuçlarını takip etmek, iPhone’unuzun pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.