iPhone pil sağlığına nasıl bakılır?

Bildiğiniz üzere telefonlarımızda kullandığımız bataryaların bir ömrü oluyor. Bu bataryaların zaman içerisinde kapasiteleri düşüyor. Bundan dolayı da iPhone geçtiğimiz yıllarda çıkan skandallardan sonra artık pil sağlığını gösteren bir uygulama getirdi. Bu uygulama sayesinde insanlar pil sağlığını görebiliyor. Peki iPhone pil sağlığına nereden bakılır?

Apple geçtiğimiz yıllarda telefonlarını bilerek yavaşlatma ve daha hızlı şarj bitmesinden dolayı suçlanmıştı. Hatta bundan dolayı Avrupa’da ve Amerika’da birçok insan Apple’a telefonları iade edip yenisini almıştı.

Bu skandallardan sonra Apple artık kullanıcılarına pil sağlığı bilgisini paylaşmaya başladı. Eklenen bir yazılım sayesinde insanlar pil sağlıklarını rahat bir şekilde görebiliyor. iOS 11.3 ve sonraki sürümlerde bulunan pil sağlığı özelliği sayesinde pilinizin durumunu anlık olarak öğrenebiliyorsunuz. Bunu görmek için ise yapmanız gerekenler oldukça basit. İlk önce telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne giriş yapmalısınız.

Buraya giriş yaptıktan sonra “Pil” seçeneğine tıklayın. Buradan ise “Pil Sağlığı” seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra biraz beklerseniz pil sağlığınız ekranda yüzdelik dilim olarak gözükecektir. Pil sağlığınızın altında ise mevcut pilinizin kullanımınıza yeterli olup olmadığı yazmaktadır. Eğer “En Yüksek Performans Yeterliliği” yazıyorsa pilinizin durumu iyidir demektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.