iPhone pil sağlığına nasıl bakılır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından iPhone’ların pil sağlık yüzdelerine nasıl bakılacağı oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette iPhone pil sağlığına nasıl bakacağını araştırıyor. Peki iPhone pil sağlığına nasıl bakılır?

Bildiğiniz üzere Apple geçtiğimiz yıllarda iPhone’ları bilerek yavaşlattığına dair suçlamalara maruz kalmıştı. Daha sonra bunun doğru olduğunu ancak iPhone’ların bataryalarının zamanla eskidiğini ve bundan dolayı da yavaşlatmaya gerek duydukları açıklaması yapılmıştı. Bu açıklamadan sonra Apple iPhone’larda artık “Pil Sağlığı” isimli bir bölüm ekledi.

Bu bölüme girerek iPhone’unuzda bulunan bataryanın sağlığını görebiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzun yavaşlayıp yavaşlamadığını anlayabilirsiniz. Bu bölüme girmek için yapmanız gerekenler ise çok basit. iOS 11.3 ve sonraki sürümlerde bulunan bu özelliğe bakmak için ilk önce “Ayarlar” bölümüne girin. Daha sonra burada karşınıza çıkan ekranda “Pil” yazan seçeneği bulun ve tıklayın.

Buna tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir ekran açılacak. Bu ekranda “Pil Sağlığı” yazılı bir seçenek bulunuyor. Bu seçeneğe tıklayın ve biraz bekleyin. Bekledikten sonra telefonunuzun bataryasını öğrenebilirsiniz. “En Yüksek Performans Yeterliliği” yazıyorsa telefonunuzun bataryasında bir sıkıntı yok demektir. Ancak farklı bir şey yazıyorsa değiştirmeniz gerekebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.