iPhone 6’nın çıkış tarihi erteleniyor mu

Apple’ın bir modelle mi tüketicilerin karşısına çıkacağı yoksa iki iPhone 6’nın mı söz konusu olduğu dahi kesinlik kazanmadı. Şirketin lansman tarihi konusunda da çelişkili bilgiler söz konusu. Önceki yıllara bakıldığında Eylül ayı içinde yılın en çok beklenen ürünleri sahne alabilir. Buraya kadar her şey bildiklerimiz hakkında, en son elde edilen bir sızıntı ise işleri biraz değiştiriyor.

Apple konusunda hatırı sayılır üne sahip bir Amerikan teknoloji sitesinde yayınlanan habere göre bir Apple Store müdürü, yeni iPhone ya da iPhone modellerinin 14 Ekim’de satışına başlanacağını belirtti. Kaynağa dair herhangi bir bilgi açıklanmazken 14 Ekim tarihi, Apple’ın lansman tarihini biraz daha öteleyebileceği şeklinde yorumlandı.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayı bitmeden iPhone 5s ve iPhone 5c tüketicilerle buluşmaya başlamıştı, belirtilen tarih ise tam bir ay sonrasına ait. Eğer bu sızıntı haberi doğruysa Apple, 1 Ekim-Noel tarihi arasındaki ‘alışverişin tavan yaptığı’ dönemde daha güçlü olmayı hedefliyor olabilir. Çünkü Eylül ayında Samsung’un yeni bir metal kasalı Galaxy modeli ile birlikte Note 4 ile iddialı olması bekleniyor.

Apple’ın Samsung’ların satışa çıkmasından yaklaşık bir ay sonrasında yeni modellerini satışa çıkarmak istemesi ülkede gerek Samsung modellerinin satış bazlı başarısını düşürecek hem de iPhone modellerinin daha yoğun şekilde satılmasını sağlayacak bir stratejik adım olarak görülebilir.

Bakalım Apple, iPhone 6 modelini (belki ek olarak iPhone 6c) Ekim ayı ortalarında satışa çıkarmaya başlayacak mı? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.