iPhone 12 ne zaman çıkacak? Türkiye fiyatı ne olacak?

Apple, uzun zamandır beklenen yeni telefonları iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’i Türkiye pazarına getirmeye hazırlanıyor. Peki yeni iPhone modelleri ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak? iPhone 12 Türkiye fiyatları belli oldu mu?

Apple, Ekim ayının ortasında gerçekleştirdiği sanal etkinlikte yeni telefon modellerini ilk kez ortaya çıkardı. iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile kullanıcıların karşısına çıkan şirket, bu telefonları farklı kitlelerle buluşturacak. Kamera performansında iddialı bir telefon arayanlar için Pro serisi öne çıkarken, iPhone 12  ve 12 mini şirketin başlangıç model iPhone’ları olacak.

Ancak etkinliğin üzerinden bir ay geçmesine karşın iPhone 12 serisinin ne zaman Türkiye’de satışa sunulacağı hala belli değil. Apple’ın Türkiye web sayfasını ziyaret ettiğinizde ‘Yakında Sizlerle’ ibaresiyle karşılaşıyorsunuz. Yani ortada halen bir tarih yok. Ancak Apple’a yakın kaynakların iddiasına göre yeni iPhone modelleri Kasım ayının son haftasında Türkiye’ye giriş yapacak. Ancak tüm iPhone modelleri aynı anda satışa çıkmayacak.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini, Kasım sonunda satışa çıkarken iPhone 12 Pro ile iPhone 12 Pro Max’in çıkışı Aralık ayını bulacak. Apple, bu sistemi dünyada olduğu gibi Türkiye’de de uygulamayı planlıyor. Peki ya iPhone 12 Türkiye fiyatları ne olacak? Bu konuda henüz bir açıklama yok; ancak operatörlerden sızan bilgiye göre en ucuz iPhone modeli 9999 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Yani iPhone 12 mini’nin başlangıç modelini almak isteyenler 10000 TL’yi gözden çıkaracak.

iPhone 12 Pro serisinde bu fiyatlar 15 bin TL’nin çok üstünde olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.