iPhone 12 ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olacak?

Apple’ın bu yıl satışa sunması beklenen yeni amiral telefonları iPhone 12 serisi için geri sayım sürüyor. Kullanıcılar ise iPhone 12 model telefonların ne zaman satışa çıkacağını merak ediyor. Apple bu konuda net bir açıklamada bulunmasa da, iPhone 12’nin ne zaman tanıtılacağı aslında üç aşağı beş yukarı belli gibi. İşte iPhone 12 çıkış tarihi ve beklenen fiyatı…

Apple, iPhone 12 için gün sayıyor. Son olarak 22 Haziran’da kapılarını açan WWDC 2020 yani Dünya Yazılım Geliştiricileri Konferansı’nda iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve yeni tvOS sürümlerini duyuran şirket, yazılım duyurularını bir kenara bırakarak bu sefer yeni iPhone modelleri için harekete geçiyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle satışa çıkış tarihi gecikecek olan iPhone 12, buna karşın yine her zamanki gibi Eylül ayında büyük bir etkinlikte ortaya çıkacak. Henüz cihazın hiçbir görüntüsü internete sızmadığı için bu tarihin çok daha ileriye ertelendiği yorumları yapılsa da, Apple’ın geleneği bozmayacağı ve Eylül ayında iPhone 12’leri ortaya çıkarması bekleniyor.

iPhone 12, 4 farklı model ile gelecek. iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Plus ismini taşıması beklenen bu modellerden en uygun fiyatlı olan model ise iPhone 12 olacak. Bu cihazın ekranı da iPhone 5’ler gibi küçük olabilir. Ancak bu konuda net bir bilgi bulunmuyor.

Yeni iPhone modellerinin 5G desteğine sahip olması beklenirken, iPhone 12’nin ise bu desteğe sahip olmayacağı, 4G desteğiyle geleceği düşünülüyor. Bu nedenle diğer modellerden farklı olarak cihazın fiyatı oldukça uygun olacak.

Apple’a yakın kaynakların iddiasına göre iPhone 12, diğer modellere göre 100 dolar daha ucuz olacak ve yaklaşık 449 dolarlık bir fiyat etiketiyle yurt dışında satışa sunulacak. Ancak iPhone 12 Türkiye fiyatı için konuşmak şimdilik pek mümkün değil ve Eylül ayını beklememiz gerekecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.