iPhone 12 fiyatı ne olacak? Ne zaman çıkacak?

Apple, ilerleyen haftalarda yeni iPhone’larını görücüye çıkaracak. Beklendiği gibi iPhone 12 adını taşıyan bu yeni telefonların içinde öyle bir model var ki fiyatıyla kullanıcıları hayli sevindirecek. Peki iPhone 12 fiyatı ne olacak? Ne zaman çıkacak? İşte yeni iPhone modelleriyle ilgili merak edilen önemli detaylar…

Apple, uzun bir süre sonra iPhone modellerini yeniliyor. Son olarak yeni iPhone SE model telefonuyla kullanıcıları geçmişe götüren şirket, bu cihazını 5400 TL’den Türkiye’de satışa sunmuş durumda. Home tuşunun da yer aldığı bu telefon, Türkiye’de en uygun fiyatlı iPhone modeli olarak biliniyor.

Şimdi ise gözler yeni iPhone modelleride. iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört farklı iPhone modelini kullanıcıların karşısına çıkarmaya hazırlanan Apple, bu konuda ser verip sır vermiyor. Ancak Apple’a yakın kaynaklar, iPhone 12’lerle ilgili önemli detayları internete sızdırıyor.

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki iPhone 12’lerin içinden şarj adaptörü çıkmayacak. Bu konu henüz netlik kazanmasa da, Apple’ın kablolu kulaklık, dönüştürücü ve şarj adaptörüne yeni iPhone modellerinde yer vermeyeceği ve kutudan çıkmayacağı söyleniyor. Yani kullanıcıların yeni iPhone modellerinden birini alması durumunda var olan kablolarını ve kulaklıklarını kullanması gerekiyor; aksi halde ayrıca satın almaları gerekecek.

Diğer andan iPhone 12 serisi içinde 4 farklı modelin olduğunu belirtmiştik; bu modellerden iPhone 12 ise en küçük ekrana ve en uygun fiyata sahip olacak olan model. 5.4 inç ekran büyüklüğüne sahip olması beklenen telefon, diğer modellerden farklı olarak 5G desteğine sahip olmayacak; ancak 549 dolara satışta olacak.

iPhone 12 Max, yani iPhone 12’nin bir üst modeli olan bu cihaz 649 dolardan alıcısına ulaşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.