iPad’i gölgede bırakan Çin işi tablet!

Çinli Xiaomi firmasının Mayıs ayı ortalarında tanıttığı ve buradaki haberimizde özelliklerini sizlerle paylaşığımız yeni tableti MiPAd hızlı bir başlangıç yaptı. Ülkesinde satışa çıkan cihaz, 4 dakikadan kısa bir sürede 50 bin adetlik satış rakamına ulaştı.

Güçlü donanımı ve uygun fiyat etiketiyle gelen cihaz için bu başlangıç sürpriz olarak görülmüyor. Fiyat performans sınıfı akıllı telefonlarıyla da bilinen Xiaomi, yeni tableti MiPad’de de aynı stratejiyi uyguladı. NVDIA Tegra K1 üst sınıf işlemcisiyle gelen cihaz, tasaramı ve renk seçenekleriyle de beğeni topluyor. Yeni cihazın gelişmekte olan pazarlarda Apple’ın iPad Mini’sine ciddi bir rakip olacağı düşünüyor.

2.2 Ghz NVDIA Tegra K1 işlemcinin yanı sıra, 2GB bellek, 8MP arka kamera, 5MP ön kamera özelliklerine sahip olan MiPad’in 7.9 inç ekranı da yüksek çözünürlük sunuyor. 2048X1536 piksel çözünürlüğünde IPS ekran ile gelen cihaz, 6700 mAh pile sahip. 16 ya sa 64GB depolama alanı sunan tabletin microSD kart genişleme yuvası bulunuyor. 240 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alan MiPad’in hangi pazarlarda satışa sunulacağı hakkında kesin bir bilgi yok.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.