iPad veya iPhone’u TV’ye bağlama

Bir  iPad veya iPhone’unuz var ise ve bir smart tv’ye bağlamak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makalede, bir Apple cihazını televizyona bağlama ve daha sonra küçük cihazda bulunanları büyük ekrana yansıtma veya akış hakkında bilmeniz gereken her şey var.

Her ne kadar Apple aygıtları inanılmaz ekranlara sahip olsa da (özellikle ultra geniş 12.9 inç iPad Pro ), bir akıllı telefon veya tabletin etrafında gezmek yerine video ve fotoğrafların büyük ekranda oynatılması genellikle daha iyidir.

Lightning Digital AV Adaptör Kullanarak Ekranı Yansıtın

Bir iPad veya iPhone’u bir TV’ye bağlamanın muhtemelen en kolay yolu , Apple Store’dan bir Lightning Digital AV Adaptörü satın almaktır . Tam olarak ucuz değil ve ayrıca bir HDMI kablosu tedarik etmeniz gerekecek. Bu ürünleri internetten bulup daha ucuza satın alabilirsiniz.

Bu küçük kutu TV’ye takmak için bir HDMI bağlantı noktası, iPad veya iPhone’unuza takmak için bir Lightning konektörü (çıkış) ve aynı zamanda iPad veya iPhone’unuzu şarj etme seçeneği sunan bir bonus Lightning portu (giriş) içerir.

  • HDMI kablosunun bir ucunu adaptörün HDMI portuna, diğerini ise TV’nizin arkasındaki boş bir HDMI portuna takın.
  • Adaptörü iPad’inizdeki ve iPhone’unuzdaki Lightning bağlantı noktasına bağlayın.
  • İsteğe bağlı: Şarj cihazınızı Lightning Digital AV Adaptörü üzerindeki Lightning bağlantı noktasına bağlayın.

Televizyonu açınız ve video girişini HDMI soketinden gösterecek şekilde ayarlandığından emin olunuz. (Genellikle televizyonunuzdaki çoklu HDMI girişlerinden birini seçmek için uzaktan kumandayı kullanırsınız.) İPad veya iPhone’un ana ekranının televizyonda göründüğünü göreceksiniz.

Daha düşük kalitede ve kutu şeklinde görünebilir. Endişelenme: Bu sadece Ana ekran içindir. Bir dakika içinde işler iyileşecek.

İPad veya iPhone’unuzda bir video oynatmaya başlayın. Videolar uygulamasından bir film dosyası seçin veya Netflix, BBC iPlayer, YouTube veya başka bir video uygulamasından bir klip oynatın. Ana ekran TV’den kaybolur ve video tam anlamıyla oynatılır. İPad’de TV Bağlantısı yazan bir ekran göreceksiniz.

Şimdi Kontrol Merkezi’ni açın, sola doğru kaydırın ve iPhone’unuzdan belirli içeriğin aşağıdaki gibi AirPlay TV seçeneğindeki gibi TV’nize gönderilmesini sağlamak için Video Çıkışı‘nı seçin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.