iPad Air 2 incecik olacak

Apple’ın 16 Ekim’de tanıtacağı söylenen iPad Air 2 isimli yeni tabletinin öncülünden çok daha ince yapıda olacağı iddia edildi. Şirketin tableti inceltmek için yeni bir ekran teknoloji üzerinde çalıştığı ve ekran kalınlığının minimuma indirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İddiaya göre iPad Air 2 7mm inceliğinde olacak. Bu incelik cihazın iPad Air’dan 0,5 mm daha ince olması anlamına geliyor. Aynı iddiada cihazın ses açma tuşunun üstünde yer alan sessize almaya ya da ekran döndürme kilidini açmaya yarayan bölümün, incelikten dolayı tablette yer almayacağı da söylendi.

gsmarena_001-170

En incesi iPad Air 2 mi olacak?

Yapılan en ince tablet iPad Air 2 olmayacak. 7 mm’nin altında inceliğe sahip tabletler hali hazırda satışta. Bunlardan akla ilk geleni ise 6,4 mm inceliği ile Xperia Tablet Z2.

iPad Air’da kullanılan 5 MP kameranın yerini, iPad Air 2’de 8 MP’lik kamera alacak. Cihazın 2 GB kapasiteli RAM’e de sahip olacağı da söyleniyor ancak Apple’ın RAM arttırımı konusunda pek istekli olmadığını göz önüne alırsak bunun düşük bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.