iOS 14 beta nasıl yüklenir?

Apple’ın WWDC 2020 etkinliğinde tanıttığı yeni mobil işletim sistemi iOS 14, sonbahar aylarında final sürümüyle kullanıcıların karşısında olacak. Ancak bu kadar süre beklemek istemeyen ve iOS 14’ü ilk olarak deneyimlemek isteyenler, iOS 14 beta sürümünü telefonlarına indirebiliyor. Peki iOS 14 beta nasıl indirilir? İşte iOS 14 beta yükleme işlemi için yapmanız gerekenler…

Apple, iOS 14 güncellemesinin beta sürümünü geliştiriciler için kullanıma sundu. iOS 14 Beta indirme işlemini yapan kullanıcılar, henüz test aşamasında olan yeni iOS sürümünü hızlıca deneyimleyebiliyor. Peki iOS 14 beta güncellemesini herkes indirebiliyor mu? iOS 14 güncellemesinin indirilebileceği tüm iPhone modellerine beta sürümünü yükleyebilirsiniz. Ancak önemli bir uyarımız var. Henüz test aşamasında olduğundan dolayı iOS 14 beta, telefonunuzda yazılımsal sorunlar meydana getirebilir. Bu nedenle güncelleme öncesinde telefonunuzun yedeğini aldığınızdan emin olun.

iOS 14 beta güncellemesini indirmek için https://betaprofiles.com/ sayfasına girmeniz gerekiyor. Ardından telefonunuza profili ekledikten sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmelisiniz. Sonrasında iOS 14 beta sürümünü indirilebilir halde göreceksiniz.

Kurulum tamamlandığında iOS 14 beta yüklü bir iPhone modeliniz olacak. Ancak henüz final sürüm olmadığından bazı yazılımsal sıkıntılar ortaya çıkabilir. Apple’ın iOS 14 beta sürümünü bir kısım kullanıcıya test ettirmesinin amacı hem iOS 14’ün stabil çalışıp çalışmadığını öğrenmek hem de yeni fikirleri toplamak.

iOS 14 beta güncellemesi sonrası telefonunuzda sıkıntılar baş gösterir ve iOS 13.5 güncellemesine geri dönmek isterseniz de beta profili hesabınızdan silmeniz yeterli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.