İnternet hız testi nasıl yapılır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından internet hız testinin nasıl yapılacağı oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internetinin hız testini nasıl yapacağını merak ediyor. İşte internette hız testi yapmak için yapmanız gerekenler?

İnternet günümüzde oldukça önemli bir hale geldi. Artık bütün işlerimizi internet üzerinden hallediyoruz. Hatta devlet dairelerinde yaptığımız işleri bile internetten yapabiliyoruz. Birçok insan bu yüzden evlerine aldıkları internetin hızlı olmasını istiyor. Çünkü düşük hızda internete sahip olduğunuz zaman işleriniz aksayabiliyor.

Hal böyle olunca insanlarda yüksek hızlarda internet satın alıyorlar. Ancak bu hızları stabil olarak alamayabiliyorlar. Bu yüzden de aksaklık yaşıyorlar. Bunu kontrol etmek için ise hız testi yapmaları gerekiyor. Hız testi yapmak için ise yapmanız gereken çok basit. İlk önce tarayıcınıza giriş yapmanız lazım.

Yaptıktan sonra “www.speedtest.net” adresine giriş yapın. Bu adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “Go” yazan tuşa tıklayın ve bekleyin. Test tamamlandıktan sonra size test sonuçları gösterilecektir. Sonuçlarda “Download” yazan kısmın altındaki rakamlar sizin internetten bir dosyayı indirmenize yaramaktadır. Yani bu sayı ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı indirirsiniz.

Bu sayının kullanmaya bağlı olarak değişiklik gösterse de 30’un üstünde olması gerekir. Diğer bir taraftan “Upload” kısmı ise sizin internete bir şey yükleme hızınızdır. Bunun da yine kullanımınıza bağlı olarak değişiklik gösterse de en az 7 olması önemli. İnternette yayın açıyor veya YouTube gibi platformlara video yüklüyorsanız upload’ınızın daha yüksek olması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.