Internet Explorer iPhone’a mı geliyor

Üretkenlik paketi Office gibi en bilindik Microsoft yazılım ürünlerinin birer birer Android ve iOS platformlarına sıçraması, akıllara bir diğer meşhur programı getiriyor: Internet Explorer. Peki Windows’ta keyfini sürdüğümüz ve Windows Phone için bilendiğimiz Explorer’ı yakın zamanda diğer mobil sistemlerde görebilecek miyiz?

Internet Explorer geliştirici ekibinin bu soruya verdiği yanıt, tam olarak “Şimdilik, Android veya iOS için bir planımız yok” oldu. Elbette bu açıklamadaki “şimdilik” kısmı, gelecek için bazı ipuçları vermiyor değil. Öte yandan, geliştirici ekipten Charles Morris ilk olarak hedeflerinin Windows Phone için en iyi tarayıcıyı geliştirmek olduğunu belirtti.

Kendi tarayıcı motorlarının gücüne ve kalitesine inandıklarını belirten ekip, IE’nin platformdan bağımsız hale gelmesiyle ilgili bir başka soruya da “şu anda bunu düşünmüyoruz” diyerek yine Internet Explorer Windows Phone sürümünü ön plana çıkardı. Tahminler ise eğer Internet Explorer Windows Phone’da iyi bir başarı elde ederse, uygulamanın Android ve iOS vizesini alabileceği yönünde.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.