Instagram’da engellenen hesapları görme

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Instagram’da engellenen hesapların nasıl görüleceği oldukça çok fazla merak ediliyor. Bundan dolayı birçok insan arama motorlarında Instagram’da engellenen hesaplar nasıl görülür? Sorusunun cevabını arıyor. Peki Instagram’da engellenen hesaplar nasıl görülür?

Instagram Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Birçok kişi tarafından kullanılan platform son zamanlarda oldukça çok popüler bir hale gelmiş durumda. Fotoğraf paylaşma ile başlayan Instagram’ın gelişim şimdi ise daha da gelişerek bir iş modeli haline geldi diyebiliriz. Influencer mesleğinin en temelini Instagram oluşturuyor. Diğer bir yandan büyük firmalar bile artık Instagram hesaplarından paylaşımlar yapıp etkileşimi arttırmayı hedefliyor. Sosyal medya uzmanlığı isimli bir meslek grubu bile ortaya çıktı.

Bu meslekte olan insanların en çok önem verdiği platformlardan birisi de Instagram. Platform bütün bunların yanı sıra normal kullanıcılara da oldukça fazla önem veriyor. Kullanıcı sayısı oldukça fazla arttığı için siber zorbalık veya tacizler Instagram’da çok fazla oluyor. Bunun farkında olan platform önüne geçmek için çeşitli özellikler getiriyor. Bu özellikleri sayacak olursak sırasıyla sessize alma özelliği, kısıtlama özelliği ve engelleme özelliği.

Bunların arasından en çok kullanılanı ise engelleme özelliği. Birçok kişi rahatsız oldukları hesapları engelliyor. Bu sayede rahatsız olmalarının önüne geçiyor. Instagram’da birini engellemek için yapmanız gereken ise çok basit. İlk önce engellemek istediğiniz insanın profiline girin. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Bu işarete tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan seçeneklerde kırmızı renkli “Engelle” işareti yer alacak. Buna bastığınız anda Instagram’da o kişiyi engellemiş olursunuz.

Bu engellediğiniz hesaplar bir daha engeli açmadığınız sürece sizle iletişim kuramaz, gönderilerinizi göremez. Aynı şekilde sizde onların gönderilerini göremez ve iletişim kuramazsınız. Engellediğiniz hesapları ise görmek için Instagram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra profil bölümüne girerek sağ üst tarafta bulunan yatay bir şekilde yer alan üç çizgi işaretine tıklayın.

Burada karşınıza çıkan seçeneklerden “Gizlilik” seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçtikten sonra açılan pencereyi aşağıya indirin ve “Bağlantılar” başlığı altında bulunan “Engellenen hesaplar” seçeneğine tıklayın. Burada engellediğiniz hesapları görebilir, isterseniz engelini açabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.