Instagram yorum engeli kaldırma

Instagram’da yorum yazamıyorsanız endişelenmeyin; Instagram’ın aldığı bir önlem çerçevesinde yorum yazamayanlar, geçici olarak bu sorunla karşılaşabiliyor. Peki Instagram yorum engeli kaldırma işlemi nasıl yapılır? Kullanıcılar, bu tip bir durumla karşılaştıklarında ne yapmalı?

Instagram’da kullanıcılar bazı durumlarda yorum engeliyle karşı karşıya geliyor. Yorum engeli olan kullanıcılar, Instagram’da paylaşılan hiçbir fotoğraf ya da videonun altına yorum yazamıyor ve bu doğrudan Instagram tarafından yapılıyor. Peki Instagram yorum engeli kaldırma mümkün mü?

INSTAGRAM YORUM ENGELİ NE ZAMAN KALKAR?

Instagram, küfür ve nefret söylemi gibi bir dizi yorumu paylaşan kullanıcıların yorum yapmasına kısıtlama getiriyor. Burada amaç kullanıcıların bu tip yorum yapmalarını önlemek ve ikazda bulunmak. Bu nedenle de Instagram, geçici olarak yorum engeli yöntemini uyguluyor.

Ancak kullanıcıların Instagram yorum engel kaldırma konusunda yapabilecekleri bir şey yok. Sadece beklemek zorundasınız. Günü belirtilmemekle birlikte belli bir gün sayısı dolduğunda kullanıcının yorum engeli kendiliğinden kalkıyor ve kullanıcı tekrar eskisi gibi yorum yazabilmeye başlıyor.

Ancak aynı hatayı tekrar yapan kullanıcıların hesabı yeniden aynı şekilde yorum yapmaya kapatılabiliyor. Bu nedenle yazdığınız yorumlara çok dikkat edin. İleri derece sorun yaşayan hesapların tamamen kapatılabildiği de biliniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.