Instagram ve Messenger mesaj kutuları birleşebilecek!

Son zamanlarda Facebook yeni bir özellik üzerinde çalışıyordu. Bu özellik sayesinde Instagram’dan Facebook Messenger’da ekli olan bir arkadaşınıza mesaj atabilecektiniz. Şimdi bu özellik resmi olarak duyuruldu!

Facebook son zamanlarda getirdiği yeni özellikler ile platformlarını geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Reels özelliğini kendine de getiren platform şimdi ise Facebook Messenger ve Instagram üzerine yoğunlaşmış gibi duruyor. Bildiğiniz üzere Facebook Instagram’ın sahibi. Hal böyle olunca platformlar arasındaki bağlantının çok olması insanları şaşırtmaz. Ancak Instagram ve Facebook arasındaki bağlantı oldukça az.

Bu durumu değiştirmek isteyen Facebook şimdi yeni bir özelliği duyurdu. Bu özellik sayesinde Instagram’da ekli olmayan ama Facebook’ta ekli olan arkadaşlarınıza mesaj atabileceksiniz. Çünkü Facebook Messenger ve Instagram artık ortak mesaj kutularına sahip olacak. Yani bir nevi uygulamalar arası grup sohbet özelliği diyebiliriz.

Tabi bu özelliğin aktif olması için ilk önce Facebook Messenger’ı büyük ihtimalle Instagram hesabınıza bağlamanız gerekecektir. Bunun yanı sıra “cottagecore” ve “astroloji” temaları Messenger’ın sohbet temalarına dahil edilecek. Instagram’da ise yeni gelen bir diğer özellik anket özelliği oldu. Artık hem grup sohbetinde hem de hikayelerde anket paylaşabileceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.