Instagram size kimleri engellemek istediğinizi soracak

Instagram, yeni bir özelliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu özellik aktif hale geldiğinde kullanıcıların karşısında Instagram’ın önereceği bazı kullanıcılar çıkacak ve Instagram bu kullanıcıları engellemek isteyip istemediğinizi size soracak.

Instagram, engelli hesaplar üzerine yeni bir özellik geliştiriyor. Henüz test aşamasında olan bu özellik kullanıma sunulduğunda kullanıcıların işi engelleme konusunda biraz kolaylaşacak. Peki Instagram, neye göre size engellemek istediğiniz kullanıcıları önerecek?

Bu özellik tamamen Facebook temelinde çalışıyor. Yani Facebook’ta engellemiş olduğunuz bir kişiyi Instagram’da da engellemek isteyip istemediğiniz size sorulacak ve siz bu kullanıcıyı bulup engellemekle uğraşacağınıza sadece Instagram’ın bu önerisi ile saniyeler içinde engelleme işini yapmış olacaksınız.

Yani Facebook’ta engellenen bir kullanıcı adının Instagram’da da engellenebilme ihtimali yüksek olduğundan bu özelliğin fazlaca faydalı bir özellik olacağını söyleyebiliriz.

iOS ve Android cihazlara çok yakında gelmesi beklenen özelliğin ne zaman aktif olacağı ise henüz belli değil ve test süreci devam ediyor. Kullanıcılardan gelen geri dönüşe göre test süreci tamamlandığında kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.