Instagram profil fotoğrafı değişmiyor?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Instagram’da profil fotoğrafının değişmediği oldukça fazla internette araştırılıyor. İnsanlar Instagram’da profil fotoğrafını nasıl değiştireceğini merak ediyor. Peki Instagram’da profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

Instagram Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişi tarafından kullanılan platform son zamanlarda oldukça çok kullanıcı kazanıyor. Bu kullanıcı artışının temel sebebi ise Instagram’ın sürekli olarak kendini geliştirmesi. Bildiğiniz üzere Instagram başlarda sadece fotoğraf paylaşma uygulamasıydı.

Şimdi ise artık video içeriği veya ürünlerinizi bile Instagram üzerinden satabiliyorsunuz. Instagram bu büyük gelişmeyi Facebook’a satıldıktan sonra yakaladı. Facebook’a satıldıktan sonra oldukça fazla tanınmaya başlayan platform bütün Dünya’da lider sosyal medya platformları arasına girdi. Facebook özellikle “Hikayeler” özelliğini Instagram’a getirmesi ile birlikte kullanıcı sayısında büyük bir artış sağlandı.

Başlarda bu özellik Snapchat’ten alındığından dolayı eleştirilse de artık oldukça fazla kişi tarafından sevilerek kullanılıyor. Birçok kişi tarafından kullanılan platformun en büyük sıkıntılardan birisi profil fotoğrafı konusu. Hala Instagram’da WhatApp veya Facebook’ta olduğu gibi birinin profil fotoğrafına tıkladığında büyümüyor.

Facebook’un bunu hala neden WhatsApp’a getirdiği ise bilinmiyor. Son zamanlarda da insanlar profil fotoğrafı değiştirmek istedikleri zaman değiştiremediklerini söylüyorlar. Birçok kişi Instagram’da profil fotoğrafını değiştiremiyor. Bu sorun büyük ihtimalle kısa süreli olarak sürecek. İlerleyen dönemlerde Instagram’ın bu problemi çözmesi bekleniyor.

Profil fotoğrafımı nasıl değiştiririm?

Profil fotoğrafınızı değiştirmek için yapmanız gerekenlere gelecek olursak ilk önce Instagram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Instagram hesabınızda profil bölümüne gelin. Buradan “Profili Düzenle” seçeneğini seçmeniz lazım. Bu seçeneği seçtikten sonra mavi renkte yazan “Profil fotoğrafı değiştir” seçeneğine tıklayın. Daha sonra profil fotoğrafınızı almak istediğiniz yeri seçmeniz lazım. Seçtikten sonra sağ üst tarafta bulunan “Bitti” seçeneğine tıklamanız lazım. Bu seçeneğe tıkladığınız anda profil fotoğrafınız değişecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.