Instagram kişiler nasıl sessize alınır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Instagram’da kişilerin nasıl sessize alınacağı oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette Instagram kişilerini nasıl sessize alacağını araştırıyor. Peki Instagram kişileri nasıl sessize alınır?

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bildiğiniz üzere sadece fotoğraf paylaşma uygulaması olmaktan oldukça çok uzaklaştı. Artık insanlar Instagram’da fotoğraf paylaşmanın yanı sıra video’da paylaşabiliyor. Bunun yanı sıra takip ettiği insanlar ile sohbette edebiliyor. Hal böyle olunca Instagram’da bazı sıkıntılarda yaşanabiliyor.

Çünkü çok fazla insanı takip ettiğiniz zaman bildirimler fazla gelebiliyor. Bu durumdan dolayı da insanlar sürekli bildirim gelmesinden rahatsız oluyor. Hal böyle olunca Instagram kullanıcılarına sadece istediği kişilerin bildirimini almak için bir özellik sunuyor. “Sessize alma” özelliği sayesinde bildirim almak istemediğiniz kişilerden bildirim almıyorsunuz.

Ayrıca o kişilerin artık gönderilerini ve hikayelerini de görmek zorunda kalmıyorsunuz. Bu sayede takipten çıkamadığınız ama gönderi ve hikayelerini görmek istemediğiniz kişileri de sessize alabilirsiniz. Bunun için ilk önce o kişinin profiline girin. Daha sonra sağ üst tarafta çıkan üç nokta işaretine tıklayın. Buradan “Sessize al” seçeneği seçin. Bu sayede o kişiyi artık sessize almış olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.