Instagram karanlık mod nasıl yapılır?

Son zamanlarda birçok insan tarafından Instagram’da karanlık mod nasıl yapılacağı oldukça çok gündem olmuş durumda. Birçok insan Instagram’da karanlık mod nasıl yapılacağını araştırıyor. Peki Instagram’da karanlık mod nasıl yapılır?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda karanlık mod oldukça çok popüler olmuştu. Bunun en temel nedeni birçok insan için estetik olarak daha güzel gözükmesiydi. Bunun yanı sıra daha az şarj harcaması ve geceleri insanların gözlerini yormaması da bulunuyor.

Bunlar birleşince birçok insan artık her uygulamada karanlık mod olmasını istemişti. Bunun üzerine birçok uygulama karanlık mod getirdi. Instagram’da bu uygulamaların arasında yer alıyor. O zamandan bu yana uygulamada karanlık mod bulunuyor. Son zamanlarda birçok insan bu modun nasıl açılacağını oldukça çok merak ediyor.

Android bir telefon kullanıyorsanız ilk önce telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girin. Buradan “Tema” seçeneğini seçerek “Aydınlık/Karanlık” seçeneklerinden karanlığı seçin. iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız yine telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Burada “Ekran ve Parlaklık” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği seçtikten karşınıza çıkan ekranda “Koyu” yazanı seçin. Bu sayede Instagram’ı karanlık moda alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.