Instagram hesabı çalınanlara müjde: İşte hesap kurtaran o özellik

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Instagram, uzun bir süredir ‘hack’ sorunuyla uğraşıyor. Yüz binlerce hesabın siber saldırıya uğraması ve çalınması sonrasında artan şikayetleri dikkate alan Meta yönetimi, yeni bir çözümü devreye soktu. İşte Instagram hesabının hack’lenmesi sonrası hayat kurtaracak olan yeni özellik…

Instagram hesaplarının çalınmasını engelleyecek yeni bir özellik hayata geçirildi. Kullanıcılar artık hacklenme ve kötü niyetli yazılımlara karşı hesabını koruyabilecek. Şirket, hacked sayfasını devreye sokarak kullanıcıların çalınan hesapları kurtarabilmesini amaçlıyor.

Kullanıcılar ilgili sayfa üzerinden, “Hesabım başkasının eline geçti” seçeneğiyle basitçe bir işlem gerçekleştirerek hacklenen hesabını geri alabilecek.

Instagram, sizden işlem yapabilmeniz adına ikinci adımda ise hesabınızın kullanıcı adını, kayıtlı telefon numarasını veya e-posta adresini talep edecek.

Bu şartları doğru bir şekilde tamamlamanız durumunda tekrar hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz.

Güncelleme Instagram tarafından şu şekilde duyuruldu: “Instagram hesabınıza erişimi kaybetmenin stresli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, kullanıcıların hesaplarına erişimlerini kaybetmeleri durumunda geri almak için birden fazla seçeneğe sahip olmasını sağlamak istiyoruz.”

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.