Instagram gizli profile nasıl bakılır?

Instagram gizli profil seçeneğini getirdiğinden beri birçok kişi tarafından merak edilen konu “Instagram’da gizli profillere nasıl bakılır?” sorusu oldu. Birçok insan internette bu sorunun cevabını arıyor. Peki Instagram gizli profillere nasıl bakılır?

Instagram son zamanlarda getirdiği yenilikler ile birlikte sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çıkmış durumda. Aynı zamanda bir mağaza ve reklam aracı olarak görev alıyor. Ülkemizde olmasa da yurt dışında birçok firma kendi ürünlerini Instagram üzerinden satmaya çalışıyor. Ülkemizde ise genel olarak Instagram üzerinden reklamı yapılıyor daha sonra Trendyol gibi e-ticaret siteleri ile satış gerçekleştiriliyor.

Instagram fenomenliği kavramı da buradan geliyor. Artık bir meslek haline dönüşen Instagram fenomenliği sayesinde birçok insan buradan para kazanıyor. Instagram’da çok yüksek takipçisi bulunan insanlar markaların ürünlerini tanıtarak reklam yapıyor. Böylelikle de o markalardan sponsorluk ücreti almış oluyorlar.

Instagram’da bildiğiniz üzere istediğiniz zaman profilinizi gizleyebiliyorsunuz. Profilinizi gizlemek için yapmanız gerekenler ilk önce profilinize giriş yapmak. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra “Ayarlar” seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan ekranda “Gizlilik” seçeneğini seçmeniz lazım. Daha sonra “Gizli Hesap” yazan yerin yanındaki tuşa tıklayın ve aktif edin. Bu sayede artık Instagram profilinizi gizlemiş oldunuz.

Birçok insan bu gizli profillere nasıl bakılacağını merak ediyor. Instagram bu özelliği getirdiğinden beri gündem olan bu konu oldukça sıkıntılı. Çünkü birçok insan hesaplarını gizli profilleri gösterdiğini iddia eden üçüncü parti uygulamalar ile paylaştığı için sıkıntı yaşıyor. Bu uygulamalar genel olarak sahte oluyor. Tamamen insanların Instagram hesabını çalmak için veya para ödemeleri için hazırlanmış oluyorlar. Çünkü Instagram’da gizli profillere bakmanın bir yolu bulunmuyor. Gizli profillere bakmanın tek yolu o kişiyi takip etmek ve takip ettiğiniz kişinin de sizin istediğinizi kabul etmesi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.