“Instagram durduruldu” hatası nasıl düzeltilir?

Instagram, akıllı telefon kullanıcıları tarafından ilgi gören dünya çapında en popüler uygulama. Bu popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulamasının kullanımı gün geçtikçe artıyor, ancak kullanıcılar uygulamada çok fazla hata mesajı alıyor. Uygulamayı kullanırken veya bazen sadece açarken “Instagram durduruldu” hata mesajını gösteriyor ve çoğu durumda uygulamayı kapatıp tekrar başlattığınızda tekrar aynı hatayı görebiliyorsunuz.

Bu hata mesajı Instagram kullanıcıları arasında çok yaygındır ve bazı kullanıcıların zor çözüm bulduğu bir hatadır. Bazen sorunu çözdüğünüzü zannedersiniz fakat bir süre sonra hata mesajı tekrar geri döner. instagram durduruldu hatasından nasıl kurtulursunuz?

Instagram durduruldu”nun nasıl düzeltileceğini arıyorsanız, doğru yerdesiniz çünkü bu makalede bu soruna en iyi çözümleri sunacağız, sorunun ortak nedenleri hakkında konuşacağız ve hata mesajının tekrar gösterilmesini önlemenize yardımcı olacak yararlı ipuçlarını da paylaşacağız.

“Instagram durduruldu” hatasının yaygın sebepleri nelerdir?

Uygulamanızın bu tür hata mesajlarını görüntülemesinin bazı nedenleri vardır ve bunlar hakkında bilgi edinebilmeniz ve gerçekleşmelerini engelleyebilmeniz için sık karşılaşılan nedenleri paylaşacağız. Onları sizin için derledik ve işte bunlar;

Bağlantı sorunları

“Ne yazık ki Instagram durdu” hata mesajını almanın popüler nedenlerinden biri internet bağlantısıdır. Yavaş bir internet ağında olduğunuzda, bu hata mesajını alma ihtimaliniz çok yüksek veya internet ağınız iyi olsa ve aniden kapansa bile böyle bir hata mesajı alabilirsiniz. İster kablosuz bağlantı ister hücresel veri kullanıyor olun, her şeyin doğru olduğundan emin olmak için ağ bağlantınızı kontrol etmelisiniz.

Ağ durumunuz her şeyin yolunda olduğunu gösterebilir, ancak bağlantıyı kesip tekrar bağlanmanız gerekir, bu internet bağlantınızı yenileyecek ve normale döndürecektir. Ağ sinyalinizin iyi olduğunu anlamanın yollarından biri, tarayıcınızdaki bir web sayfasını ziyaret etmektir, sayfalar hızlıca yükleniyorsa, sorunun bağlantıda olmadığı anlamına gelir, daha sonra başka bir düzeltme deneyin.

Uygulamanızda bir hata olabilir

Bu tür bir hata mesajı almanın bir sonraki ana nedenidir. Instagram uygulamanız bozulduğunda, farklı hata mesajları alırsınız ve uygulama bozulduğunda hata mesajı almadan içerik yüklemekte zorlanırsınız.

Telefonunuzdaki Instagram klasöründe çok fazla bozuk veri depolandığında hatalar ortaya çıkıyor. Bu bozuk dosyalar uygulamanın etkinliklerine müdahale ederek uygulamanın hata iletileri göstermesine neden olur. Bu sorunla başa çıkmanın en iyi yolu uygulamayı yeniden yüklemektir.

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama> Verileri temizle ve ön belleği temizle seçeneğini kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu işlemden sonra instagram’a kullanıcı adı şifre ile tekrar giriş yapmanız gerekecek.

Instagram uygulaması güncel değilse

Instagram uygulamanızı en yeni sürüme yükseltmediyseniz, “maalesef Instagram durdu” hata mesajını alırsınız. En son güncellemeleri yüklemeden bile, Instagram uygulamanız iyi çalışabilir, sonuçta hata mesajları alabilirsiniz.

Instagram tarafından yayınlanan güncellemelerin çoğu, aldığınız hataların ana nedenleri olan uygulamadaki hataları düzeltmeye yöneliktir. Instagram uygulamanızdan düşük performans aldığınızda, güncellemeleri kontrol etmek ve uygulamanızın yeni sürüme geçirilmesini sağlamak iyi bir çözümdür.

Uygulamayı güncellemek çok fazla zaman almaz, iPhone kullanıcısıysanız uygulama mağazasını veya Android kullanıcısıysanız Play Store’u ziyaret etmeniz yeterlidir, güncelleme olup olmadığını görebilirsiniz. Varsa, güncellemelere dokunun ve internet bağlantınızın iyi olması şartıyla bir veya iki dakika içinde uygulamanızı güncelleyin.

Instagram sunucusu sorunları

Bazen sorunlar sizin telefonunuz veya Instagram uygulamanızdan kaynaklanmaz. Bakım nedeniyle sunucuların kapalı olduğu zamanlar vardır. Bu gibi zamanlarda, kullanıcılar uygulamalarında bazı işlemler yapamazlar ve bu nedenle “maalesef Instagram durdu” hata mesajını alabilirler. Bunu kontrol edemezsiniz; sunucuların yeniden yüklenmesini beklemek zorundasınız. Fotoğraf veya video yükleme gibi bazı eylemlerin ortasında olsanız bile, işlemleriniz devam etmeden önce bir süre duraklatılır.
Böyle bir hatayı çevrenizdeki herkes mi alıyor yoksa hata mesajını alan tek kişi olup olmadığınızı görmek için arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi her zaman kontrol edebilirsiniz. Birkaç saat bekleyin, işler normale dönecektir.

Instagram hesabınız geçici olarak devre dışı bırakıldıysa

“Maalesef Instagram durdu” hata mesajını almanızın bir başka olası nedeni de budur. Hesabınız devre dışı bırakıldığında veya hesabınızda bazı işlemler gerçekleştirmeniz yasaklandığında hata mesajları alabilirsiniz. Örneğin yorum yapmanız engellenmişse ve yorum yapmaya çalışırsanız hata mesajı görüntülenebilir.

Başka bir neden, hesap etkin değilse hesabınızı devre dışı bırakmış olmanız ve posta göndermeye çalışmanız da hata iletisini almanız olabilir. Hesabınızın devre dışı bırakılmadığından emin olmak için profilinizi kontrol edin, telefonunuz başka kişiler tarafından kullanılıyorsa, birileri hesabınızı yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilir ve normal ayarları geri yüklemeniz gerekir, ayarlara gidin ve ardından profili düzenle seçeneğine dokunmanız gerekir, hesabınızın etkin olup olmadığını görebilirsiniz.

Telefon ayarları

Bazı telefon ayarları, Instagram uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyebilir veya uygulamanın gerektiği gibi çalışmasına izin vermeyen uygulamalar vardır. Telefon ayarlarını değiştirdikten sonra aniden bu tür mesajları almaya başlarsanız, hata mesajının nedeni olabileceğinden bu değişiklikleri geri almanız gerekir. Ayrıca, özellikle arka planda çalışan oyunlar ve diğer uygulamalar olmak üzere birden fazla uygulama açtıysanız, sorunun kapatılıp çözülmediğini görmek için hepsini kapatmalı ve Instagram uygulamasını başlatmalısınız.

Bunlar “maalesef Instagram durdu” hatasını almanın olası nedenleridir ve bu tür hatalarla tekrar tekrar karşılaştığınızda, paylaştığımız bazı nedenleri tanımlamanız gerekir, nedeni belirlemek, daha iyi bir çözüme ulaştırır. Makalenin bir sonraki bölümünde, Instagram’da bu tür bir hata mesajı alma sorununu çözmek için izlemeniz gereken adımları özetleyeceğiz.

“Instagram durduruldu” hatasının belirtileri nelerdir?

  • Instagram uygulamasını açtığınızda açılmaz ve herhangi bir hata mesajı göstermez.
  • Uygulamayı yenileyemezsiniz, uygulamayı yenilediğinizde herhangi bir güncelleme almazsınız ve bu da uygulamanın düzgün çalışmadığı anlamına gelir.
  • Beğen düğmesine bastığınızda hiçbir şey olmuyor, benzerleri gönderinin üzerinde gösterilmiyor.
  • Bir fotoğraf yüklemeye çalıştığınızda, fotoğraf feed’inizde gösterilmiyor. Ve neden görüntülenmediğine dair bir mesaj görüntülenmiyor.
  • Tüm bu durumlar, Instagram uygulamalarınızı etkili bir şekilde gerçekleştirmeye devam edebilmeniz için Instagram uygulamanızın düzgün çalışmadığını ve düzeltilmesi gerektiğini gösterir.

“Instagram Durduruldu” Hatası Nasıl Düzeltilir

Şimdi “maalesef Instagram durdu” sorununu çözmek için izlemeniz gereken adımları özetliyoruz, sorundan kurtulmak için iki veya daha fazla düzeltmeyi denemeniz gerekebilir, ancak aşağıda özetlenen çözümlerin hesabınız devre dışı bırakılmadıysa sorunu çözmenize yardımcı olur. Yani, bu sorunun çözümünü özetleyelim;

Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Bir internet sorununuz olmadığından eminseniz, yapmanız gereken ilk şey Instagram uygulamanızı güncellemektir. Özellikle kullanılmış bir telefon satın alanlar için güncellemeleri kontrol edin. Telefon, satın almadan önce neredeyse hiç güncelleme almaz ve telefonda bulunan Instagram uygulamasını kullanmaya başladığınızda aniden hatayı almaya başlayabilirsiniz.

Play store’u ziyaret ederek uygulamanızı güncelleyin ve “uygulamalarım ve oyunlarım” a dokunarak uygulamalarınızı bulun, listelenen uygulamalarda, Instagram listelendiğini görürsünüz ve dokunduğunuzda güncelleme seçeneği yanında bulunur ve güncellemeler mevcuttur. güncellemeleri yükleme seçeneği. Güncellemeler yüklendiğinde güncellemeler telefonunuza indirilir ve yüklenir; ardından Instagram uygulamanızı tekrar başlatmanız gerekir.

Instagram uygulamanızı yeniden yükleyin

Bu sorunu çözmezse, uygulamayı telefonunuzdan tamamen kaldırmanız ve tekrar indirmeniz gerekir. Yalnızca uygulamayı güncelleyerek ve dolayısıyla hata mesajını almaya devam ettiğinizde düzeltilemeyen çok sayıda bozuk veri ve dosya var ve uygulamayı tekrar yüklemeniz gerekiyor.

Ayarlara gidin ve Instagram’ı kaldırın, ardından Play Store’a geri dönün ve tekrar indirin. Sorun Instagram uygulamanızdan kaynaklanıyorsa, bu adımı izleyerek hata mesajı düzeltilmelidir. Instagram Simgesini telefonunuzun masaüstünden kaldırmanın ayarlardan kaldırmayla aynı olmadığını unutmayın.

Google Play’i güncelleyin

Android kullanıcıları için, birçok uygulama Google Play hizmetlerine bağımlıdır ve bu nedenle güncellenmediğinde, uygulamalarda soruna neden olabilir. Geçmişte bazı uygulamaları kullanmaya çalıştım ve Google Play hizmetlerini güncellemem gerektiğini bildiren mesajalar alıyordum.

Google Play hizmetleri bağımsız olarak güncellenemez, tüm uygulamaları otomatik güncelleme seçeneğini kullanmanız gerekir ve bunu Play Store’u ziyaret ederek, ayarlara hafifçe vurarak yapabilirsiniz ve “uygulamaları otomatik güncelleme” seçeneği kullanılabilir. Hemen hemen her uygulama güncellenecek ve güçlü bir internet bağlantısında olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor, aksi takdirde güncelleme uzun sürecektir.

Instagram uygulama verilerini sil

Hala hata mesajı alıyorsanız, uygulama verilerini silme zamanı gelmiştir. Instagram uygulamanızı kaldırsanız bile verileriniz silinmez, Instagram’ı tekrar yükledikten sonra geri yüklenir. Instagram’ı yeniden yükledikten sonra ve uygulamada hala sorun yaşıyorsanız verilerinizi silmeniz gerekir.

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama> Verileri temizle ve ön belleği temizleyin.

Geliştirici seçeneğinden “GPU’nuzu hızlandırın” seçeneğini kapatın

Bu işe yarayabilecek başka bir düzeltmedir, bu seçeneği açmak genellikle Instagram uygulamasının durmasına neden olan hatalara neden olur, bunu düzeltmek için ayarlar > geliştirici seçenekleri> donanım hızlandırmaları seçeneğini kapatmak için kaydırın.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Telefonunuzda bazı değişiklikler yaptıysanız, normale dönmek için seçenekleri sıfırlamak isteyebilirsiniz. Ayarlar> Uygulamalar> üç noktayı tıklayın ve “uygulama tercihlerini sıfırla” seçeneği vardır.

Tüm uygulamaları kapatın

Instagram’ın çalışmasını engelleyebilecek, arka planda çalışanlar da dahil olmak üzere tüm uygulamaları kapatın ve uygulamanızı yeniden başlatın.

İşletim sisteminizi güncelleyin

Sorun çözülmezse, kesinlikle işletim sisteminiz, uygulamanın arızalanmasına neden olur. İşletim sismeniz bozuksa düzeltmeniz gerekir ve bunu sistemi güncelleyerek, fabrika ayarlarına geri yükleyerek veya android onarım araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşletim sisteminizde çok sayıda zararlı dosya olduğunda, birçok şey yanlış gidecektir ve “Ne yazık ki Instagram durdu” sorununu çözmek için onlardan kurtulmanız gerekir.

Bunlar “Instagram durduruldu” hatasının olası çözümleridir, bu adımların sorunu çözmenize yardımcı olup olmadığını veya okuyucularımıza yardımcı olabilecek bir paylaşımınız varsa aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.