İki telefon birden: Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIM

Bir zamanların telefon devi Nokia’nın adını yavaş yavaş unutmaya başlamışken şirket iki yeni telefonuyla sahalara geri döndü.

Microsoft’un sahibi olduğu Nokia, klasik tuş takımlı telefonları Nokia 230 ve 230 Dual SIM (çift SIM kartlı model) ile pazara yeni ürünlerini sundu. Ancak şirketin hedefi telefonlardan da anlaşılacağı üzere Samsung veya Apple ile rekabet etmekten ziyade gelişmekte olan ülkelerde iyi bir satış grafiği elde etmek.

Gelelim bu iki telefonun teknik özelliklerine…

Öncelikle Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIM arasında sadece tek bir fark var ve diğer tüm özellikleri aynı. O fark da Dual SIM olan modelin çift SIM kart desteğine de sahip olması.

nokia-230-ve-230-dual-sim-251115-2

Her biri 2 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kameralara sahip. Arka kameranın entegre flaşı da bulunuyor.

Ön kameranın selfie çekimini ve bunların sosyal medyada paylaşımını kolaylaştıran bir kısayol tuşu bulunuyor. 2.8 inç ekran barındıran bu telefonlarda oyun oynamak veya video izlemek kötü sayılmaz. Ayrıca entegre FM alıcısı sayesinde hareket hâlindeyken radyo da dinlenebilir.

Dahili hafızaya ek olarak bellek kartları sayesinde depolama alanını 32 GB’ye kadar artırmak da mümkün.

nokia-230-ve-230-dual-sim-251115-3

HER AY BİR ÜCRETSİZ OYUN

Gameloft’un oyunlarından bir tanesini her ay ücretsiz indirmek de Nokia 230 cep telefonlarıyla sunulan fırsatlar arasında bulunuyor.

23 SAATE KADAR ŞARJ ÖMRÜ

Nokia 230 ve 230 dual SIM ep telefonlarının gümüş ve koyu gümüş renk seçenekleri bulunuyor. 23 saate kadar telefon görüşmesi yapma imkanı sağlayan bu ikilide Nokia Series 30+ işletim sistemi çalışıyor ve her iki telefonda da Bluetooth bağlantısı mevcut.

FİYATI İKİSİNİN DE 55 DOLAR

Microsoft, Nokia 230 ve 230 dual SIM cep telefonlarının fiyatını her türlü vergi ve ücret hariç 55 dolar olarak belirledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.