Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden Akademilere Tam Destek

İletişim teknolojileri alanında dünyanın en önemli AR-GE merkezlerinden birini Türkiye’de konumlandıran Huawei, ülkemizdeki üniversiteleri ana paydaşı olarak görerek çok sayıda önemli iş birliğine imza atıyor. Birçok başarılı Türk mühendisin çalıştığı Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, akademik kurumlarla yaptığı ortak çalışmalarla birlikte geleceğin teknolojilerini geliştiriyor.

5G’de Türkiye’nin gururu Prof. Erdal Arıkan ile seminer programları

HUAWEI Türkiye Kampus Ar-Ge Merkezi seminerleri, 5G polar kodları özelindeki çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Erdal Arıkan ve Bilkent Üniversitesi’nden Dr. Orhan Arıkan’ın katılımlarıyla düzenlendi. Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü Merkezi Direktörü Hüseyin Hai ve Huawei Kablosuz Ürünler İş Birimi Yöneticisi Dr. Wen Tong’in de katıldığı etkinlikler, üniversite 4. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin yüzde 98’ine ulaşılan iki farklı seminer şeklinde düzenlendi.

Üniversite iş birlikleri

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi kurumlarla çeşitli iş birlikleri hayata geçirdi.Yeditepe Üniversitesi Kariyer Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi ILTEK Günleri, 9 Eylül Üniversitesi DETECH 2019, Gebze Teknik Üniversitesi GeekDay’19, ODTÜ Buluşma Günleri gibi birçok farklı etkinliğe katılarak öğrencilere destek veren Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, pek çok staj ve iş başvurusu da topladı.

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi GSU En İyi Ödülleri onur ödülünü aldı

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Galatasaray Üniversitesi tarafından düzenlenen GSU Ödül törenine davet edildi. Yılın en iyilerinin öğrenciler tarafından oylanarak seçildiği törende, HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin kampüslere yönelik çalışmaları, geleceğin çalışanları tarafından ödüle layık görüldü.

Huawei Explorers: Geleceğin bilim insanlarını aramak

Teknolojinin gelişmesinde küresel bir öncü olan Huawei, teknolojik ilerlemeyi sürekli kılmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak için yeni bir program başlatıyor. Geleceğin teknolojisini şekillendirmek isteyen gençler için Ar-Ge merkezinin kapılarını açan şirket, Huawei Explorer programını başlatıyor.

Programa katılacak öğrenciler, teknoloji merkezlerinde güncel yenilikleri öğrenme şansına sahip olacaklar. Program, üniversite üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf öğrencileri için ve son başvuru tarihi 15 Mayıs. Üniversite öğrencilerine üst düzey bir Ar-Ge deneyimi sunacak olan bu programa üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri başvurabilecek. Adaylar programa www.huaweiexploreres.com adresinden çevrimiçi olarak başvurabilir. Mülakat süreci ise 15-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.