Huawei, finansal sonuçlarını açıkladı

Huawei, Viyana’da yeni cihazlarını tanıtırken finansal sonuçlarını da açıkladı.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu Orta Doğu Avrupa, İskandinavya ve Kanada Başkanı Derek Yu, şirketin en son iş sonuçlarını sundu. Tahminlere göre HUAWEI’nin 2020 yılında elde ettiği güzel sonuçların bu yıl da tekrarlanması bekleniyor. Şu ana kadar şirket 320,4 milyar CNY gelir elde etti, net kar marjı yüzde 9,8’e ve tüketici iş geliri 135,7 milyar CNY’ye ulaştı.

HUAWEI her yıl satış gelirinin yüzde 10’undan fazlasını araştırma ve geliştirmeye ayırıyor. Son on yılda şirket, 720,000 milyon CNY’yi aştı. Sürekli büyüme, güçlü pazar konumunu da garanti ediyor. Fortune 500 listesine göre Huawei, 2021 Ağustos’unda 2020’ye göre 5 puanlık bir artışla 44. sırada yer aldı. Şirket ayrıca fiziksel mağaza ağını sürekli geliştiriyor. Örneğin 20 Ekim’de Avusturya’nın Viyana kentinde, tasarım ve modern teknoloji gibi şirketin en güçlü özelliklerini birleştiren yeni bir amiral gemisi mağazası açıldı.

Derek Yu, şirket için sürekli büyümenin önemine değindi: “Müşterilerimizin artan beklentilerini karşılamak üzere ürünlerimize entegre etmek için sürekli en iyi çözümleri bulmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca sürekli yatırımlarımızın bir uzantısı olarak, marka ile daha yakın temasa geçmenizi de sağlayan yeni mağazalar açıyoruz. 2020’nin sonunda, Huawei’nin dünya çapında 5.000’den fazla deneyim mağazası dahil olmak üzere yaklaşık 60.000 perakende mağazası ve teşhir alanı var ve büyümeye devam ediyoruz.”

Huawei’nin Mobil Ekosistemi Müthiş Büyümeyi İşaretliyor

HMS ekosistemi, Huawei’nin tescilli işletim platformu olan HMS Core ile entegre 165.000’den fazla uygulamayla (30 Haziran 2021 rakamlarına göre) küresel olarak hızlı bir büyüme elde etti.

5,1 milyondan fazla geliştirici artık HMS’e kayıtlı

AppGallery şu anda dünya çapında 560 milyon aylık aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük üçüncü uygulama mağazası olarak sağlam bir şekilde kurulmuş durumda ve 2020 yılı içinde toplam 384,4 milyar uygulama indirildi. 2020’de Çin dışında AppGallery’de sunulan uygulama sayısı 2019 yılının 10 katından fazlaydı.

Huawei, son iki yılını olgun ve sağlam bir ekosistem geliştirmek için durmaksızın çalışarak geçirdiğinden, tüketiciler en sevdikleri uygulamaları AppGallery ve Petal Search aracılığıyla indirebildiler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.