Huawei altyapı çözümleri iş yaşamında dijital dönüşümü hızlandırıyor

Huawei Türkiye ve IDC iş birliği ile 9 Eylül’de gerçekleştirilen “İşinizi Dijital Altyapı ile Geliştirmek” temalı çevrimiçi sektörel etkinlikte, Huawei iş ortakları Intel ve KoçSistem, dijitalleşmenin iş yaşamına yönelik olumlu etkilerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlik kapsamında; Huawei IdeaHub, OceanStor Dorado V6, OceanStor100D ve Full-Stack yapay zeka ürün ve çözümleri de tanıtıldı.

Huawei Türkiye Enterprise İş Birimi’nin IDC iş birliği ile hayata geçirdiği “İşinizi Dijital Altyapı ile Geliştirmek” temalı online sektörel etkinlik, 9 Eylül’de gerçekleştirildi. IDC Türkiye Sistemler ve Altyapı Çözümleri, Araştırma Müdürü Aslı Koçkal, Huawei Türkiye Bulut ve Yapay Zeka İş Birimi Grup Müdürü Bilal Murat Uzun, Huawei Türkiye Bulut Bilişim ve Yapay Zeka İş Birimi CTO’su Fatih Akgül, Koç Sistem Veri Merkezi Grup Müdürü Burcu Altıntaş, Intel Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ve Doğu Avrupa, Bölgesel İşbirliği Direktörü Michel Abou Diwan ve Huawei Türkiye Ekosistem Ekip Lideri Özkan Gümüş markalarının sunduğu ürün ve çözümlerle birlikte, iş yaşamının dijitalleşmesi özelindeki öngörü ve analizlerini aktardılar.

Dijitalleşmenin önemi daha iyi anlaşıldı

IDC Türkiye Sistemler ve Altyapı Çözümleri, Araştırma Müdürü Aslı Koçkal, inovasyonun temelinde veri merkezlerinin yattığının altını çizerken, IDC altyapı yatırımlarından, değişen altyapı ihtiyaçlarından ve buna yönelik yeni teknoloji trendlerinden bahsetti. 2029 yılında Avrupa’daki şirketlerin yüzde 75’inin dijital dönüşümlerini tamamlayacağını belirten Çokal, Covid-19 sürecinin Türkiye’deki dijital dönüşüm çalışmalarına nasıl etki ettiğine dair Türkiye özelinde bir araştırma gerçekleştirdiklerini de aktardı.

Araştırmaya göre şirketlerin %55’i dijital dönüşüm süreçlerini hızlandıracaklarını açıklarken, %24’ü var olan planlamalarına devam edeceklerini belirtti. Ülkemizdeki şirketlerin %25’i değişen operasyonel ihtiyaçlara göre dijital dönüşüm planlarını tekrar şekillendireceklerini söylerken, %17’lik kesim ise var olan durumlarını korumaya çalışacaklarını söyledi.

Parmaklarınızın ucundaki yapay zeka

Huawei Bulut ve Yapay Zeka İş Grubu Kıdemli Çözüm Müdürü Bilal Murat Uzun, yapay zeka destekli akıllı tahta çözümü Huawei IdeaHub All In One’ı tanıtırken, ürünle ilgili olarak, “IdeaHub geleneksel konferans odasından dijital konferans odasına geçişi tek cihazda sağlıyor. Basitçe parmak ucunuzdaki zeka olarak da tanımlayabiliriz” dedi. Akıllı ofis ihtiyaçlarını yüksek verimlilikle karşılayabilen ürünle; projeksiyon, akıllı tahta, ofis uygulamaları, beyaz tahta ve video konferans işlevlerini gerçekleştirmek mümkün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.