Hırsızların iPhone’umu Bul uygulamasını devreden çıkarmasını nasıl önlersiniz

İPhone’unuz GPS konumunu aktarmıyorsa, onu asla kurtaramayabilirsiniz.

Daha fazla ilerlemeden önce, çalınan iPhone’unuzu kanun uygulayıcı yardımı olmadan kendiniz kurtarmaya çalışmayın. Bu sadece kötü bir fikir ve potansiyel olarak çok tehlikeli olabilir.

İPhone’umu Bul uygulaması iPhone’unuzu konumlarını Apple’ın sunucularına aktarması için iPhone’un konum hizmetlerini kullanır; böylece iPhone’unuz kaybolduğunda veya çalındığında, iPhone’unuzu izlemek için Apple’ın iCloud web sitesinde oturum açabilirsiniz ya da Find My’da izleyebilirsiniz.

Hırsızların iPhone’umu Bul Uygulamasını Devreden Çıkarmasını Nasıl Önlersiniz?

Hırsızların iPhone’umu Bul uygulamasını devre dışı bırakmayacağından emin olmanın kusursuz bir yolu yoktur. Asıl amacınız onları devre dışı bırakmayı çok zorlaştırmaktır. Bu, iPhone’unuzun konumunu aktarması için gereken süreyi artırarak, bulmanızın olasılığını artıracaktır.

‘Kısıtlamalar’ı Aç ve’ Konum Servisleri ‘için Değişiklikleri Kilitle

Normalde, iPhone’un ‘kısıtlamaları’ ayarları ebeveyn denetimi amacıyla kullanılır, ancak bu durumda, bir hırsızı iPhone’umu Bul özelliğini kullandığı konum hizmetlerini kapatmasını engellemek için kısıtlamaları kullanmak istiyoruz. ‘Kısıtlamalar’, iPhone konum servislerinin şifresini açma / kapama anahtarını korumamıza izin verir.

Konum servislerinin kapatılmasını önlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. iPhone’un ana ekranından ‘Ayarlar‘ uygulamasına dokunun.

2. ‘Genel‘ üzerine dokunun ve ardından ‘Kısıtlamalar‘ ayarına dokunun.

3. Kısıtlamalar henüz etkin değilse, ‘Kısıtlamaları Etkinleştir‘ seçeneğini seçin ve ardından 4 basamaklı bir PIN kodu oluşturun ve onaylayın.

4. ‘Gizlilik‘ bölümüne ulaşıncaya kadar ‘Kısıtlamalar‘ sayfasında aşağı doğru ilerleyin. ‘Konum Servisleri‘ne dokunun.

5. Sayfanın altına doğru aşağı kaydırın ve ‘iPhone’umu Bul‘ seçeneğine dokunun. ‘AÇIK‘ olduğundan ve ‘Durum Çubuğu Göstergesi‘ ‘KAPALI‘ konumuna çevrildiğinden emin olun. Bu, telefonu ‘gizli modda’ etkin bir şekilde kullanacak. Böylece hırsızlar, konumlarının izlenmekte olduğunu belirten bir simge görmeyecek.

6. ‘iPhone’umu Bul‘ ayarlarını kapatın ve ‘Kısıtlamalar‘> ‘Konum Servisleri‘ sayfasının en üstüne geri kaydırın.

7. ‘Değişikliklere İzin Ver‘ seçeneğine dokunun ve yanında bir onay işareti bulunduğundan emin olun. ‘Kısıtlamalar‘> ‘Konum Servisleri‘ öğelerindeki öğeler artık grileşmelidir (ayarları kilitlenmiş olsa da, grileştirilmemiş iPhone’umu Bul hariç).

8. Ekranın sol üst köşesindeki ‘Kısıtlamalar‘ düğmesine dokunun. Artık, yapılandırma sayfasındaki ‘Kısıtlamalar‘> ‘Gizlilik‘ bölümünde ‘Konum Servisleri’nin yanında bir asma kilit simgesi görmeli ve’ Konum Servisleri’ne hiçbir değişikliğin izin verilmediğini (doğru PIN girilmediği sürece) belirtmelisiniz.

Bir hırsız için telefonunuzu daha da zorlaştırmak için , ‘Basit Şifre’ seçeneğini (4 haneli bir numaraya izin vermek yerine bir şifre girmek için tam bir klavyeyi etkinleştiren) kapatarak daha güçlü bir iPhone şifresi oluşturmayı deneyin.

Yukarıdaki önlemler, en azından iPhone’unuzu izlemeyi denemek için size biraz zaman kazandırarak, onlar için birkaç barikat oluşturacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.