HES kodu nasıl güncellenir?

Son zamanlarda birçok insan tarafından HES kodunun nasıl güncelleneceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette HES kodu güncellemenin yollarını arıyor. Peki HES kodu nasıl güncellenir?

Korona dönemi ile birlikte hayatımızda bazı değişiklikler meydana geldi. Bu değişikliklerden birisi de HES kodu. HES kodu sayesinde devlet korona olan vatandaşları tespit edebiliyor ve onların yasaklara uyup uymadığını kontrol edebiliyor. Bundan dolayı da HES kodu hayatımızın önemli bir parçası olarak yer alıyor. Hem sağlığımızı korumak için hem de salgının yayılmaması için Dünya’nın birçok ülkesinde bu uygulama yapıldı.

Bu uygulamanın tam çalışabilmesi için otobüs kartlarına, üniversite öğrenci kimlik kartlarına kadar hepsini HES kodu ile eşleştirerek kullanma koşulu getirildi. Eğer HES kodunuz kartınızla eşleşmediyse otobüse binemiyorsunuz. HES kodu ilk çıktığı zamanlarda insanlara süreli kodlar dağıtılıyordu. Bu süreli kodların bitiminden sonra insanların güncelleme yapması gerekiyor.

Birçok insan son zamanlarda bu güncellemeyi nasıl yapacağını internette araştırıyor. Güncelleme yapabilmek için ilk önce yeni bir HES kodu almalısınız. Hayat Eve Sığar uygulamasını indirirseniz kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bu uygulamayı indirip girdikten sonra HES kodu alın ve süresiz bir şekilde alırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Daha sonra eğer kartınızı güncellemek istiyorsanız, katınızın internet sitesine girin ve burada aynı HES kodunu ilk defa aktif ettiğiniz gibi işlemleri tekrar edin. Yani anlayacağınız HES kodu güncellemek için yeni bir kod alıp onu girmeniz gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.