GTA V Role Play nedir? Nasıl oynanır? FiveM hakkında bilgiler

Grand Theft Auto V için modlanmış en çılgın rol yapma deneyimine ve şimdiye kadarki en iyi çevrimiçi mod olan GTA V RolePlay ve FiveM programı hakkında bilgileri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

GTA V RP nedir?

GTA V Roleplay, Grand Theft Auto V’un PC sürümü için çok oyunculu bir moddur. Rol yapma anlamına gelir. Çevrimiçi oyuncularla etkileşimde bulunabileceğiniz ve sanal bir hayat yaşayabileceğiniz moddur. Kişi gibi davranmalısınız ve oyun içinde Role Play hakkında konuşamazsınız. Polis, iş adamı, haydut, avukat, yargıç veya daha birçok şey olabilirsiniz. Yaralandığınız takdirde hastaneye gitmeniz gerekecek gibi gerçek hayattaki özellikler bulunmakta. Ayrıca bir polis olmak ya da avukat olmak için yasalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız, kazanarak ya da insanları dolandırarak para kazanabilirsiniz . Ödeme yapabileceğiniz kişilerin belirli paypal kimlikleri de vardır ve araç satın alabilirsiniz. Çok detaylı ve gerçek hayatta olan her şey oyunun içinde var. Polislik, başkalarının sahip olmadığı birkaç güce sahiptir. Polis ayrıca sizi tutuklayabilir ve hapse gönderebilir ve para cezası verebilir.

Rol oynama düzeyi sunucuya bağlıdır. Bazı sunucular tamamen sert bir rol oynar – bu, oyuncuların oyunun menülerine veya hatta bir eyleme karşılık gelen düğmeye nasıl erişeceğine dair ipucu isterse bile kuralları çiğnediği anlamına gelir. Her sunucu farklıdır, ancak bazıları diğerlerinden daha katıdır. Esasen kurallara uymanız ve atanan rolünüze bağlı kalmanız gerekir.

Herkes tarafından oynanabilir mi?

PC’de oyunun bir kopyası olan herkes oynayabilir, ancak Rockstar‘ın son derece popüler normal çok oyunculu moddan önemli ölçüde farklıdır. Söylediğimiz gibi, GTA RolePlay çok oyunculu bir mod ve sadece FiveM ve Grand Theft Multiplayer gibi modifiye oyun istemcileri üzerinden erişilebilir. Orada bir RP sunucusuna katılabilirsiniz, bazı topluluklar davet gerektirir. Oyuncuların kendilerini yetenekli bir rol oyuncusu olduğunu kanıtlaması istenir, mülakata girebilirsiniz.

Grand Theft Auto V RolePlay nasıl oynanır

Oyunu oynamak için kendinize uygun bir server bulmanız gerekir. Bunun için ufak bir araştırma yapmanız yeterli. Girdiğiniz sunucunun komut ve kurallarını serverin internet sayfasından veya Discord adresinden ulaşabilirsiniz. GTA V RolePlay oynayabilmek için FiveM adlı sunuculara bağlanabileceğiniz programı indirmeniz gerekiyor. FiveM tamamen ücretsizdir.

FiveM Kurulumu

  • FiveM.net‘e girin
  • Download client” i tıklayın
  • İndirilen .exe dosyasını tercih ettiğiniz kurulum konumuna kopyalayın (şu anda ~ 1000 MB alan gerekiyor)
  • Çalıştırın ve istendiğinde GTA 5 yükleme dizininizi seçin (Steam kullanıyorsanız, oyunu sağ tıklayın, Özellikler> Yerel Dosyalar> Dizininizi kontrol etmek için yerel dosyalara göz atın)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.