GTA 5 Türkçe yama ban sebebi mi?

GTA 5 Türkçe yama ban yeme sebebi mi soruları sosyal medyada yankı bulmaya devam ediyor. Rockstar Games tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen oyunda Türkçe dil seçeneğinin olmaması başlıca sorunlardan biri haline geliyor. Türk oyun severlerin daha rahat oynayabilmesi için kurdukları Türkçe yama ban sebebi mi haberleri birçok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Özellikle geçtiğimiz günlerde oyunu ücretsiz olarak indirilebilir hale getiren Epic Games’in sonrasında GTA 5 Türkçe yama hakkındaki sorunun cevabı çokça merak ediliyor. Peki GTA 5 Türkçe Yama ban sebebi mi? Neden Türkçe yama kullanılınca ban atılıyor? İşte detaylı bilgiler…

GTA 5 Türkçe yama ban sebebi mi sorusu oyunseverlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Rockstar Games tarafından 2013 yılında oyun severlerle buluşturulan Grand Theft Auto (GTA) 5 serisi gündem olmaya devam ediyor. Gerek son dönemdeki indirimler gerek oyunun kırdığı Guiness rekorlarıyla hala GTA 5’in oyuncular arasında popülerliğini korumasını sağlıyor. Her gencin küçüklüğünden bu yana oynarken en çok zevk aldığı oyunların başında gelen GTA 5 serisi, Türkçe yama ban sebebi mi konusunda çıkan çelişkiler ve bilinmezlikler artmaya devam ediyor. Gta 5’e Türkçe yama eklersem ban yer miyim? Hangi modlarda bu kural geçerli? İşte aranılan bütün soruların cevapları…

GTA 5 TÜRKÇE YAMA BAN SEBEBİ Mİ?

Çıktığı andan bu yana adından çokça söz ettiren oyunların başında gelen Grand Theft Auto 5, geçtiğimiz günlerde ücretsiz olarak indirilebilmesiyle tekrardan dikkatleri üzerine çekmişti. Türk oyun severlerinde yoğun ilgi gösterdiği oyunda Türkçe Yama konusundaki ban yeme problemi her geçen gün artıyor. Türkçe Yama eklentisini ‘Story Mode’(Hikayeli oyun) seçeneğinde oynayan Türk oyuncular herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmıyorken ‘Online Mode’ da ise oyundan uzun ya da kısa süreli ban atılma (uzaklaştırılma) ihtimali ile karşı karşıya kalıyor.

NEDEN ONLİNE MODDA OYNARKEN BAN ATILIYOR?

GTA 5 Oyunun kurucusu olan Rockstar Games, bu konuyu çoklu (online) oyun modunda oynadığınızda ‘’ Oyuna sonradan eklenen yama ve modların kullanılmasını bir avantaj gördükleri için yasakladığını ve ban atıldığını’’ söylüyor.
GTA 5’i, en çok indirilen oyun platformlarından olan, Steam’den indiren oyun severler burada da yama ve eklentiler yüzünden ban atılma tehlikesi yaşıyor.

Steam Community ekipleri bu sorunu, ‘Kullanıcıların bilgisayarlarında kurulan olan hileleri tespit etmek amacıyla geliştirdiğimiz VAC (Valve Anti Hile Sistemi) koruması sayesinde oyundan uzaklaştırma vererek oyuncuların oynamasını yasaklar’ şeklinde açıklıyor. Bazen bu sistem üzerinden yama ve eklentiler tehdit olmasa bile algılanıp online mod oynarken ban atılmasına sebep oluyor.

GTA 5 TÜRKÇE YAMA EKLENTİSİNİ HANGİ MOD DA KULLANABİLİRİM ?

GTA 5 serisini yabancı dil seçeneğiyle oynamak istemeyenler, Türkçe Yama eklentisini indirip single veya Hikayeli mod seçeneklerini rahatça oynayabilirsiniz. Online moda girmek istediğiniz zaman ise Türkçe Yama eklentisini tamamen bilgisayarınızdan temizlemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.