Google Plus’ta işler kötü gidiyor!

Google’ın sosyal ağ projesi Google+, birkaç yıl önce duyurulduğunda Facebook’a rakip olacak kadar ciddi bir çalışma olarak görülüyordu. Oysa bugün paylaşım dolu olması beklenen profillerin yerinde yeller esiyor. Google’ın neredeyse tüm ürünleriyle entegre hale getirdiği ağdan kurtulmak için kullanıcılar alternatif yollar arar oldu. Bu da, popüler uygulamaların birer birer Google+’tan bağımsız hale gelmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde profesyonel video konferans servisi için Google+ zorunluluğunun kaldırılmasının ardından, şimdi de bir başka faydalı servis olan Google Fotoğraflar’ın, sosyal ağ gerekliliğini sonlandıracağı söyleniyor. Bloomberg haberine göre Google, Fotoğraf uygulamasının Google+ zincirini de kırmaya hazırlanıyor.

Arka planda senkronizasyon, otomatik albüm oluşturma, “Hikayeler” gibi birçok şahane özelliği bulunan Google Fotoğraflar, kısa sürede özellikle Android kullanıcıları için varsayılan Galeri uygulamasının yerini almıştı. Vince Gundotra‘nın Google’dan ayrılmasının ardından iyice boşluğa düşen Google+’ı kullanmaya mecbur bırakan uygulamaların birer birer bağımsız hale gelmesi, her ne kadar kullanıcıların işini kolaylaştırsa da, Google’ı iki ucu keskin bir bıçak gibi zorluyor olsa gerek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.