Google mesajlaşma uygulaması Emu’yu aldı

Emu’nun sunduğu deneyim “yerleşik bir asistan eşliğinde mesaj yazmak” olarak tanımlanıyor. Eski Siri, Apple, Google, TechCrunch ve Yahoo çalışanlarının imzasını taşıyan uygulamayı kullanıcılar diğer mobil servislerle entegre edebiliyor ve böylelikle randevu oluşturma veya konum paylaşımı gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Akıllı öğrenme yeteneğine sahip olan Emu, doğal dil işleme özelliğinden faydalanarak mesajları anlayarak kullanıcılara konuyla ilgili, gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. Ancak sadece iTunes App Store’da bulunan Emu, bu ay itibarıyla mağazadan kaldırılacak. Emu’dan yapılan açıklamada 25 Ağustos 2014 tarihinde uygulamanın tamamen kapatılacağı ve mevcut kullanıcıların da uygulamadan faydalanamayacağı belirtildi.

Taraflar arasındaki anlaşmanın koşulları açıklanmazken, Google’ın bu satın alma sayesinde mesajlaşma alanındaki tekliflerini geliştirmesi, aynı zamanda da hareket halinde ilgili bilgileri kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Google halihazırda Hangouts ve Google Now ile benzer özellikler sunsa da, Emu sayesinde bu özellikleri tek çatı altında toplaması olası gözüküyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.