Google E-Tablolar, Dokümanlar, Slaytlar ve Drive’dan yanlışlıkla silinen dosyalar nasıl kurtarılır

Böyle bir durum, Google Office veya Drive’da kayıtlı bazı önemli dosyaları veya belgeleri yanlışlıkla silmeniz durumunda başınıza gelmiş olmalıdır . Yanlış dosyayı sildiğinizi anladığınız anda, o batma hissine kapılırsınız ve bu dosyaları geri bulmak için yasal bir yol düşünmeye başlarsınız.

Sizin durumunuz buysa, üzülmeyin, Google, kullanıcılara silinmiş dosyaları ve Google Drive’da kayıtlı belgeleri kurtarma seçeneği sunar .

Google Drive söz konusu olduğunda, silinen tüm dosyalar önce hizmetin Çöp Kutusu bölümünde yer bulur ve belirli bir süre sonra bu dosyalar otomatik olarak silinir. Aynı yerden kullanıcılar silinen dosyaları da geri yükleyebilir. Nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Öncelikle, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’daki tüm dosya ve belgelerin Google Drive’a kaydedildiğini unutmamak önemlidir . Bu dosyalara ve belgelere Google Drive kullanılarak da erişilebilir, silinebilir ve kurtarılabilir. Ayrıca, Drive’dan kasıtlı olarak bir şey sildiyseniz ve daha sonra kurtarmak istiyorsanız, bu işlemin de işe yarayacağını unutmayın.

Silinen dosyaları ve belgeleri kurtarma adımları


1.Google Drive’a gidin

2. Sol panelden, Çöp Kutusu seçeneğine tıklayın

3. Kurtarmak istediğiniz dosyaları bulun ve üzerine sağ tıklayın

4. Birden fazla dosyayı geri yüklemek istemeniz durumunda aynı anda birden fazla dosya seçebilirsiniz.

5. Şimdi, Geri Yükle seçeneğini seçin

 

Silinen dosyalarınız artık kurtarılır ve Drive’ım bölümünde bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.