Google bu kez de Jetpack’i aldı!

Son dönemde çeşitli mobil uygulamaları bünyesine katan Google, yeni bir satın alma daha gerçekleştirdi. iPhone için ücretsiz olarak sunulan şehir rehberi uygulaması Jetpac, Google tarafından satın alındı.

Dünya çapında 6000 şehirde yerel tavsiyeler sunan Jetpac uygulamasında popüler restoranlar, barlar, kahve dükkanları, eğlence merkezleri, müzeler, alışveriş merkezleri gibi birçok kategoride mekan bulmak mümkün.

Instragram üzerinden sağlanan fotoğraflarla mekanları tanıtan uygulama, bulunulan yere yakın en çok rağbet gören mekanları da “top 10” listeleri şeklinde sunuyor. Ayrıca, kadınların en çok sevdikleri barlar, en sık uğranan hipster mekanları gibi spesifik listelere ulaşmak da mümkün.

Google’ın Jecpac uygulamasını ne şekilde kullanacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Uygulamanın geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre, satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte uygulama App Store’dan kaldırılacak. Hali hazırda, iPhone’larında Jecpac City Guides uygulaması bulunan kullanıcılar ise 15 Eylül tarihine kadar destek almaya devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.