Google arama sonuçlarında artık TikTok ve Instagram videoları olacak!

Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru olan Google son zamanlarda getireceği yeni güncelleme ile gündemde. Bildiğiniz üzere Twitter videoları Google arama sonuçlarında gözüküyordu. Artık bu özellik Instagram ve TikTok videolarına da getirilecek!

İnternetten bir şey arayacağınız zaman genel olarak insanlar Google’ı kullanıyor. Yandex gibi büyük rakipleri bulunsa da Google’ın henüz ciddi anlamda bir rakibi bulunmuyor. Bunun en temel nedeni ise Google’ın uzun yıllardır kendi algoritmasını sürekli olarak geliştirip güncel tutmasından dolayı kaynaklanıyor.

Hal böyle olunca birçok insan istediklerine daha kolay ulaşabilmek için Google arama motorunu tercih ediyor. Geçtiğimiz günlerde Google bu aramalarda taraflı olduğundan dolayı dava yemişti. Bu dava sonucunda 8 milyar Euro ödeyen şirket, davadan ders almışa benziyor. Google arama sonuçlarında Twitter videoları çıkıyordu. Ancak Instagram ve TikTok gibi diğer video paylaşılan platformlardaki videolar çıkmıyordu.

Haksız rekabeti önlemek için Google artık bu platformların da videolarını arama sonuçlarında gösterecek. Bununla ilgili Facebook ve BytDance ile görüşmelere başladıklarını açıklayan Google yakın bir zamanda bu özelliği getirecektir. Bu sayede de adil rekabet ortamının sağlanması amaçlanıyor. Google anlaşılan yine böyle bir ceza ödemek istemiyor gibi gözüküyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.