Google arama geçmişinizi kolay yoldan temizleme

Google, oturum açarken yaptığınız tüm aramaların geçmişini Google hesabınıza bağlı olarak depolar. Artık Google’ın gösterge tablosuna gitmek yerine Google’ın arama sonuçlarından bu geçmişi hızlı bir şekilde silebilirsiniz .

Google’ın sizinle ilgili bilgi edinmek için arama geçmişinizi kullandığını unutmayın. Bu nedenle, arama geçmişini silmek arama sonuçlarınızı daha az kişiselleştirecektir.

Google Arama Geçmişinizi Masaüstünde Nasıl Temizlersiniz

Google arama geçmişinizi masaüstünde silmek için, sayfanın üst kısmındaki Arama kutusunun altındaki Ayarlar> Arama’da Verileriniz‘e tıklayın.

“Arama etkinliği bölümünüz” bölümüne ilerleyin. Tüm Google arama geçmişinizi silmek için “Tüm Arama etkinliğini sil” düğmesini tıklayın. Sadece arama geçmişinin son saatini silmek için “Son saati sil” düğmesine tıklayın.

Google Arama Geçmişinizi Mobil Cihazlarda Nasıl Temizlersiniz?

Bir akıllı telefonda, Google arama sonuçları sayfasının sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun.

Arama’da Verileriniz” seçeneğine dokunun.

Arama geçmişinizin ne kadarını temizlemek istediğinize bağlı olarak, “Arama etkinliği bölümünüzü silin” bölümüne ilerleyin ve “Son saati sil” veya “Tüm Arama etkinliklerini sil” e dokunun.

Google Arama Geçmişi Nasıl Durdurulur?

Tabii ki, Google, temizledikten sonra bile arama geçmişini toplamaya devam edecektir. Google’ın bunu yapmasını engellemek istiyorsanız, Arama’daki Verileriniz sayfasındaki “Google genelinde kontroller” altındaki “Web ve Uygulama Etkinliği” seçeneğine tıklayın veya dokunun.

Görüntülenen Etkinlik Kontrolleri sayfasında, “Web ve Uygulama Etkinliği” kaydırıcısını kapatın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.