Google 19 Mayıs için doodle yapmadı

İnternet devi Google bu yıl da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için doodle hazırlamadı. Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nda Türkiye sayfasında özel bir doodle’a yer veren şirket, geçen sene olduğu gibi bu sene de 19 Mayıs’a özel bir doodle tasarlamadı. Ancak bugüne özel bir butonu da sayfasında paylaştı.

Arama çubuğunun hemen altında yer alan “Anıtkabir dünyaya açılıyor. Şimdi ziyaret edin.” linkine tıklayan kullanıcılar, Anıtkabir’den görüntülere sahip olan Google Street View (Google Sokak Görünümü) servisine yönlendiriliyor.

GOOGLE REKLAMLARINDA SİZİN FOTOĞRAFINIZI KULLANACAK!

Bu sayfada kullanıcılar Anıtkabir‘i, Aslanlı Yol’u, Özel Kitaplığı, Tören Meydanı’nı, Atatürk ve Kurtuluş Müzesi’ni gezebiliyor. Böylece 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e gidemeyenlere Google, Street View servisiyle bilgisayar ekranlarına Anıtkabir’i getirdi.

KULLANICILARIN GÖZÜ DOODLE ARIYOR

Her ne kadar Google, Anıtkabir özel sayfasına kullanıcıları yönlendirse de, Twitter‘da Google’a yönelik eleştiriler var. 19 Mayıs için de Google’ın doodle hazırlaması gerektiğini düşünen pek çok kullanıcı, internet devini eleştiri yağmuruna tutuyor. İşin bir diğer atlanmayacak noktası ise pek çok kullanıcı düz metinle yazıldığı için Anıtkabir’e yönlendirilen linki içeren metni görmüyor veya dikkat etmiyor ve ilk baktıkları şey doodle oluyor.

FACEBOOK’TAN BOMBA BİR UYGULAMA DAHA: SLINGSHOT

2014-05-19_07-07-25

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.