Gmail’inizi nasıl yedeklersiniz?

Sayısız bilgisayar kullanıcısı, Gmail’i dijital yaşamları için bir depo olarak kullanıyor. Ancak hesabınız herhangi bir nedenle saldırıya uğradıysa veya erişilemezse , bu verilerin tümünü kalıcı olarak kaybedebilirsiniz. Gmail verilerinizi çeşitli şekillerde yedekleyerek bu tür bir felaketi önleyebilirsiniz .

Verilerinizi bilgisayarınıza aktarmak ve indirmek için Google’ın yerel yedekleme aracını kullanarak başlayın . Öncelikle tüm mesajlarınızı bir zip dosyasına sıkıştırır, böylece kolayca indirilir. Sadece birkaç adımda yapılılabilir:

  1. Gmail hesabınıza myaccount.google.com adresinden giriş yapın .
  2. Kişisel bilgi ve gizlilik bölümünde içeriğinizi kontrol edin seçeneğine tıklayın.
  3. Ardından, içerik bölümünüzü indirin veya aktarın, verilerinizi indirin, ardından arşiv oluştur’u tıklayın.
  4. Bu , indirebileceğiniz veriye sahip düzinelerce Google aracıyla size sunulan yeni bir sayfa açacak ve yalnızca Gmail verilerinizi istediğinizden, sütunun en üstünde hiçbiriseçeneğini tıklayın.
  5. Ardından aşağı kaydırın ve sadece posta seçeneğini belirleyin.
  6. Son olarak, çeşitli arşiv seçenekleri yanı sıra bir dağıtım mekanizması verilecektir. Nasıl kaydetmek ve almak istediğinizi seçin. Google’dan, arşivinizi nasıl indireceğinize dair talimatları içeren bir haftaya kadar çalışan bir bağlantı alırsınız.

Gelen Gmail iletilerini yedeklemenin bir başka yolu da , tüm yeni iletileri Google’a ait olmayan bir siteye kurduğunuz farklı bir e-posta hesabına iletmektir (böylece Google’ın şirket çapında bir erime olması durumunda, her şeyinizi kaybetmezsiniz). . Bunu yapmak için Gmail ayarlarınızda bir filtre oluşturmanız yeterlidir.

Sadece bu yöntemin sadece gelen e-postaları yedekleyeceğini unutmayın – daha önce alınan ve gönderilen e-postaları yedekleme açısından hiçbir şey yapmaz. Ve kritik olarak, giden iletileriniz için geçerli değildir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.