Gmail’den Outlook ve Yahoo desteği

Google Gmail Android uygulamasına Yahoo ve Outlook desteklerini de ekleyerek, Android cihaz sahiplerinin tüm e-posta işlemlerini Gmail uygulaması aracılığıyla gerçekleştirmesini amaçlıyor.

Yeni Gmail uygulamasının Android’in yerel e-posta uygulamasında olduğu gibi Exchange ActiveSync desteği sunup sunmadığı henüz bilinmiyor. Bu desteğin sunulması durumunda Android kullanıcıları için bir uygulamadan diğerine geçiş yapma döneminin sona ermesi muhtemel gözüküyor. Yahoo ve Outlook hesaplarının desteklenmesi pek çok kullanıcıyı sevindirecek bir gelişme olarak göze çarparken, Google’ın bu hamlesinin telefon üreticilerini Gmail gibi uygulamaları cihazlarla birlikte sunmak konusunda teşvik edeceği düşünülüyor.

Henüz yayınlanmayan yeni Gmail Android uygulamasının Android Lollipop ile birlikte Google Play’deki yerini alması bekleniyor. Uygulamada yapılan görsel değişiklikler arasında güncellenmiş, ikonografi, yenilenmiş butonlar, yuvarlak profil fotoğrafları ve gelişmiş yeni e-posta ekranı bulunuyor. Gmail’in iOS uygulaması için bir güncelleme planlanıp planlanmadığı henüz bilinmese de, benzer yeniliklerin yakında iPhone ve iPad sahiplerine de ulaştırılması muhtemel gözüküyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.