Gmail’de Takvim nasıl görüntülenir?

Yıllar boyunca, Gmail milyarlarca günlük kullanıcıyla en iyi E-posta hizmetlerinden biri olduğunu kanıtlamıştır, bunun nedeni kaliteli hizmetleri ve şaşırtıcı özellikleridir.

Gmail kullanıcılarının, Gmail’de çalışırken takvimlerini veya gündemlerini görüntülemek için ayrı bir sekme açmaları gerektiği konusunda çok şikayetçi oldular.. Takviminizi doğrudan Gmail sayfanızda görüntüleyebilmeniz harika olmaz mıydı? Sadece mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız? Evet, budur ve Gmail’de takvimi nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz.

Vikipedi, bir takvimi sosyal, dini, ticari veya idari amaçlar için günler düzenleyen bir sistem olarak tanımlar. Bu, zaman, tipik olarak günler, haftalar, aylar ve yıllara isimler vererek yapılır. Bir tarih, böyle bir sistem içinde tek, belirli bir günün atanmasıdır. Bunlarla, farklı etkinlik türlerini takip etmek için takvimler oluşturabilirsiniz. Örneğin, yaklaşan dans uygulamalarınızı ve toplantılarınızı izleyen “Dans ekibi” adlı bir takvim oluşturabilirsiniz. Bu gerçekten keşfetmeyi seveceğiniz harika bir özellik.

Gmail takvimini etkinleştirdiğinizde, artık tüm etkinlikleriniz ve ilişkili ayrıntılarınızla birlikte ekranın sağ tarafında görüntülenen bir takvim göreceksiniz. Gadget görüntülendiğinde, takvimi size uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz, geçmiş olayların görüntülenip görüntülenmeyeceğine ve daha fazlasına karar verebilirsiniz. Bu gadget’ın en iyi özelliklerinden biri, Gmail’den bile ayrılmadan hızlı bir etkinlik ekleme diyaloğu ile yeni bir etkinlik ekleyebileceğinizdir. 
Takvimin en tatlı kısmı, bir olaya bir başlık verebilir, açıklamalar ekleyebilir, mükemmel zamanlamaları düzeltebilir ve hatta misafir ekleyebilir. Bu çok havalı. Artık etkinliklere geç kalmanıza veya hatırlatıcı almak için Gmail’e bakmanıza gerek yoksa Gmail’de çalışırken tüm hatırlatıcıları alabilirsiniz.

Artık Gmail’de bir Takvim’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bildiğinize göre, Gmail’de Takvim’i nasıl görüntüleyeceğinize bakalım, lütfen adımları dikkatlice okuyun ve uygulayın.

 

Gmail’de takvim nasıl görüntülenir?

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın.
  2. Ekranınızın sağ üst kısmındaki takvim simgesini tıklayın.
  3. Takviminizi kaydırın ve keşfedin.

Adımlar oldukça kolay anlaşılırdır, istediğiniz zaman bu Takvim gadget’ına erişebilirsiniz.

Not: Bu özelliği Takvim gadget’ı tıklatarak etkinleştirdikten sonra, gadget’ı kapatana kadar ekranınızın sağ tarafında görünür ve görünür kalır. Oturumu kapatıp tekrar giriş yapsanız bile, Takvim açık kalır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.