Gmail hesap verileri nasıl yedeklenir?

Birçoğumuz iş bilgilerini ve verilerini Gmail hesabımızda tutuyoruz ve bunları kaybetmeyi göze alamıyoruz. Bazıları bunu banka ile ilgili ayrıntılar, fotoğraflar vb. kişisel bilgileri paylaşmak ve almak için de kullanır. Bu nedenle, onları güvende tutmak daha önemli hale gelir.

Google, kullanıcıların Gmail hesap verilerini çeşitli şekillerde yedeklemelerine olanak tanır ve bu yazımızda Gmail hesap verilerinin bilgisayara nasıl kaydedileceğini göstereceğiz.

Gmail verilerini yedeklemek için Google, tüm verilerin bir arşivini oluşturur ve ‘Google Paket Servisi’ seçeneğini kullanarak indirmelerine izin verir ve nasıl yapılacağını aşağıda açıklanmıştır.

Google hizmetleri nasıl yedeklenir

  1. Herhangi bir tarayıcıda ‘https://takeout.google.com/’ adresini ziyaret edin.
  2. Gmail hesabı kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapın
  3. Giriş yaptıktan sonra, kullanıcıların verilerini bilgisayarlarına indirmek istedikleri tüm hizmetleri seçmeleri gerekir.
  4. Hizmetlerin listesi Gmail, Haritalar, Etkinlikler, Haberler, Takvim, Kişiler, Youtube vb.
  5. Seçimi yaptıktan sonra ‘Sonraki Adım’ düğmesine tıklayın.
  6. Burada kullanıcıların arşiv sıklığını, dosya türünü, dosya boyutunu vb. seçerek arşiv biçimini özelleştirmesi gerekir.
  7. İşiniz bittiğinde, sağ alttan ‘Arşiv Oluştur’ düğmesini tıklayın
  8. İşlemin tamamlanmasını ve indirilmesini bekleyin.

Not: Kullanıcılar ayrıca indirme bağlantısını e-posta ile paylaşabilir veya verilerini doğrudan OneDrive, Dropbox, Google Drive vb. Bulut depolama alanına indirebilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.