Gmail’de arşivlenmiş mail nedir ve nasıl kullanılır

Görünüşte sonsuz bir e-posta dünyasında yaşıyoruz; Birçoğumuz her gün bir ton e-posta gönderiyor ve alıyoruz. İster profesyonel ister kişisel amaçlar olsun, gelen kutucuklarımız eninde sonunda kargaşaya yol açacak bir karışıklık deposu olabilir.

Bu e-postaların birçoğu tek kullanımlık olsa da, ileride başvurmak isteyebileceklerimiz olabilir. Sebep ne olursa olsun, gelen kutunuzdaki her şeyi depolamak, bir dizi nedenden dolayı sorunlu hale gelebilir.

Gmail Arşivi nedir?

Bir e-postayı silmek yerine, bunun yerine arşivlemeyi seçebilirsiniz. Gmail arşivine eklediğiniz bir ileti, gelen kutunuzdan kaldırılır ve “Tüm Postalar” etiketiyle etiketlenir. Bu mesajlar Gmail hesabınızda kalır ve daha sonra kolayca bulunabilir , ancak şimdilik onlar görüş alanı dışındadır.

Not : Bir kullanıcı arşivlenmiş bir mesaja cevap verirse, otomatik olarak gelen kutunuza döner.

E-posta Nasıl Arşivlenir?

Gmail arşivinize mesaj eklemek çok kolaydır, öyle ki çoğu kişi yanlışlıkla yanlış seçeneğe tıklayarak veya tıklatarak yanlışlıkla e-postaları arşivler. Arşivlenmiş iletilerin nasıl alınacağı hakkında daha fazla bilgi için, yazımızı okumaya devam edin.

Bilgisayardan E-postaları Arşivleme

  1. Bir mesajı bir bilgisayarda arşivlemek için öncelikle tercih ettiğiniz web tarayıcısı üzerinden Gmail arayüzüne erişin (Google Chrome önerilir).
  2. Arşivlemek istediğiniz e-postayı veya e-postaları, bunlardan her birinin vurgulanacağı şekilde ilgili onay kutularını işaretleyerek seçin.
  3. Ön taraftaki aşağı oklu bir klasörle gösterilen ve yukarıdaki ekli ekran görüntüsünde daire içine alınan Arşiv düğmesini tıklayın .
  4. Mesajınız / arşivleriniz arşivlenecek ve bir onay mesajı, Geri Al etiketli bir bağlantı ile birlikte görünecektir – bu değişiklik tıklandığında geri dönecektir.

Android veya iOS Cihazında E-postaları Arşivleme

Gmail uygulamasını kullanırken mesajlarınızı arşivinize taşımak akıllı telefonlar veya tabletlerde daha da kolaydır . Gelen kutunuzdaki veya başka bir klasördeki bir iletide sağdan sola doğru kaydırmanız yeterlidir ve hızlıca kaydırılan ayarlarınızın daha önce değiştirilmediği varsayılarak anında arşivlenir.

Gmail swiping ayarlarınızı önceden doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Android kullanıcıları : Menü düğmesinden aşağıdaki yolu takip edin: Ayarlar > Genel Ayarlar > Gmail varsayılan eylemi ve Arşiv’in seçili olduğundan emin olun.

iOS kullanıcıları: Menü düğmesinden aşağıdaki yolu takip edin: Ayarlar > “hesap adı”> Mesajları kaldırırken Arşivlemenin seçildiğinden emin olun. .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.