Geri alma tuşu nedir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından klavyede bulunan geri alma tuş kombinasyonu oldukça fazla merak ediliyor. İnsanlar internette geri alma tuş kombinasyonunun ne olduğunu araştırıyor. Peki geri alma tuşu nedir?

Bir Word dosyasında veya Excel dosyasında çalışıyorsanız bazen yanlışlıkla bir şey silebilir veya ekleyebilirsiniz. Bu durumda bunu geri almak isteyebilirsiniz. Bunun için yukarıda ok tuşları bulunuyor. Ancak bu ok tuşları bazı versiyonlarda yok. Bundan dolayı da geri alma tuş kombinasyonuna basmalısınız.

Tabi bunun yanı sıra bilgisayarınızda yanlışlıkla sildiğiniz bir şeyi geri getirmek için de geri alma tuş kombinasyonunu kullanmanız gerekebilir. En çok kullanılan tuş kombinasyonlarından biri olan geri alma tuş kombinasyonunu yapmak için “CTRL” ve “Z” tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Bu sayede yaptığınız her şeyi geri alabilirsiniz.

Fazla geri aldığınız zaman ise “CTRL” ve “Y” tuşlarına aynı anda basarak bunu yapabilirsiniz. Bu sayede de ileri alabilirsiniz. Windows’da çalışan birçok programda bu tuş kombinasyonları geçerli olarak gelmektedir. Yani Adobe programlarında da bu tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.