Fotoğraftan insan silme

Son zamanlarda birçok insan tarafından fotoğraflardaki insanların nasıl silineceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette fotoğraftan nasıl insan silineceğini araştırıyor. İşte fotoğraftan insan silmek için yapmanız gerekenler!

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte kurgu programları da oldukça gelişti. Hal böyle olunca artık çektiğiniz bir fotoğrafı oldukça farklı bir şekilde gösterebiliyorsunuz. Efektler ve çeşitli fotoğraf düzenleme programları sayesinde artık fotoğrafta bulunan nesneleri hatta insanları bile silebilirsiniz. Bunu yapmak için ise bazı uygulamaları kullanmanız gerekiyor.

Bu uygulamalardan en basit şekilde yapabileceğiniz ama çok da profesyonel olmayanı Snapchat uygulaması. Uygulamaya bir fotoğraf yüklemek istediğiniz zaman “Araçlar” kısmına girin. Daha sonra buradan “İyileştirmeler” aracını seçin. Bu aracı seçtikten sonra silmek istediğiniz şeyi basılı tutarak seçmeniz lazım. Seçtikten sonra parmağınızı telefonunuzdan çekebilirsiniz. Böylelikle oradaki nesne silinmiş olacak. Ancak Snapchat uygulaması çok fazla iyi sonuç veremeyebiliyor.

Bu yüzden başka uygulamalarda daha profesyonel olarak sonuç alabilirsiniz. Adobe’nin Photoshop uygulamasına sahipseniz buradan daha profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Uygulamaya girip fotoğrafınızı açtıktan sonra “CTRL+J” tuşlarına basarak fotoğrafınızın bir kopyasını alın ve “Layers” bölümünden “Backround”ı kapatın. Daha sonra seçim araçlarından birini kullanarak (Lasso Tool Vb.) fotoğrafta silmek istediğiniz insanı seçin. Seçtikten sonra yukarıda bulunan “Edit” bölümünden “Fill” seçeneğine tıklayın.

Tıkladıktan sonra “Contents” seçeneğinin yanındaki yerden “Contant Aware” seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra hemen altında bulunan “Options” bölümünden “Color Adaptation” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin. Alttaki yer alan bölümde ise “Normal” seçili olmalı. Daha sonra “Ok” tuşuna basarsanız Adobe Photoshop otomatik olarak orada bulunan insanı silecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.