Flappy Bird Ağustos’ta geri dönüyor!

Satışa çıktığı günden itibaren kullanıcılar arasında fırtına gibi esen ve oyunun sadeliği bir yana son derece zor olması dolayısıyla pek çok kullanıcıyı çıldırtan Flappy Bird, ani bir kararla şubat ayında geliştiricisi Dong Nyugen tarafından yayından kaldırılmış, gerekçe olarak da ‘bağımlılık yapıyor’ tezi savunulmuştu.

Aradan geçen zaman içinde Flappy Bird’ün popülaritesini kullanmak isteyen pek çok klon uygulama geliştirildi. Kiminin ismi Flappy ile başlarken, kimi ise oyunun oynanışını aynen kopyaladı, yeni bir ürünmüş gibi satışa sundu. Yetmedi, Flappy Bird‘lü iPhone modasını çıkaran bazı işgüzarlar eBay gibi açık artırma sitelerinde fahiş fiyata telefonlarını elden çıkarmaya çalıştı.

Zaman içinde unutulmaya yüz tutan Flappy Bird’den ise yeni bir haber geldi. Nyugen, CNBC‘de katıldığı bir programda Kelly Evans ile bir röportaj yaptı. Konuşmasında oyunun ağustos ayında geleceğini dile getiren Nyugen, oyunun multiplayer yani çoklu oyuncu desteğini de barındıracağını sözlerine ekledi.

CALL OF DUTY: ADVANCED WARFARE’DEN EN YENİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Evans, röportaj sonrası Twitter‘dan şu açıklamayı yaptı: “Flappy Bird’ün Nyugen’i: Bird geri geliyor, çoklu oyuncu desteğiyle, Ağustos’ta.”

2014-05-15_07-12-27

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.