Far Cry 6 için geri sayım başladı

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Ubisoft, gerçekleştirdiği dev lansman boyunca pek çok oyunu ortaya çıkardı. Bu oyunlardan biri de uzun süredir beklenen yeni Far Cry oyunu oldu. Far Cry 6 adı altında gelecek olan oyuna ait pek çok bilgi bu etkinlikte gün yüzüne çıktı.

Ubisoft, ilk dijital konferansı Ubisoft Forward’da, Far Cry 6’nın şu anda geliştirilmekte olduğunu ve Xbox Series X, PlayStation5, Xbox One, PlayStation4, Stadia ve Windows PC’de yalnızca Epic Games Store ve Uplay’de 18 Şubat 2021 tarihinde yayınlayacağını duyurdu. 

Ünlü aktör Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) ve Anthony Gonzalez (Coco) tarafından sergilenen performanslar, film ve televizyon bestecisi Pedro Bromfman (Narcos) tarafından düzenlenen bir fon müziği ve Emmy Ödülü sahibi Patrick Clair (Westworld, True Detective) tarafından yönetilen bir açılış sahnesiyle Far Cry 6 hikaye deneyimini güçlendirmek için Hollywood kalitesindeki yeteneklerle geliyor. 

Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen Far Cry 6, oyuncuları zamanın geçmişte kaldığı tropikal bir cennet olan Yara’da, günümüzde geçen bir gerilla devriminin merkezine götürüyor. Başkan Anton Castillo (Esposito), oğlu Diego’yu (Gonzalez) ayak izlerini takip etmek için eğitirken ülkesini eski ihtişamına geri döndürmeye ant içiyor. Ancak cennetin de bir bedeli var. Çünkü ülkesini zenginleştirmek demek, görüşüne ters düşenlere boyun eğdirmesi anlamına gelir. Bu kargaşa içindeki ada ülkesinde, oyuncular bir diktatörden kurtulmak için, kapıldıkları bu devrim rüzgarında, gerilla savaşının adrenalini ve kaosunu yaşayacaklar. 

“Güçlü ve karmaşık hasımlar Far Cry’ın DNA’sının bir parçası, bu yüzden en başından beri bu karakterlerin kim olabileceği ve nasıl canlandırılacakları konusunda çıtayı yükseltmemiz gerektiğini biliyorduk” dedi, Ubisoft Toronto Hikaye Yönetmeni Navid Khavari. “Giancarlo Esposito’nun ta kendisi de dahil olmak üzere böylesine inanılmaz yetenekli bir kadro ile çalışmak ve oyundaki düşmanlarımızı korkunç ama aynı zamanda derinden karmaşık birer karakter olarak nasıl somutlaştırdıklarını görmek, hayranlarımızla paylaşmak için sabırsızlandığım inanılmaz bir deneyim oldu.” 

Oyuncular ister erkek ister kadın Dani Rojas ile oynayabilecekler, kendisi Anton Castillo’ya karşı olan devrim rüzgarına kapılmış bir Yara yerlisidir. Dani olarak, oyuncular bir gerilla savaşçısı olup, balta girmemiş ormanlardan Yara’nın başkenti Esperanza’ya kadar, bütün bir ada ülkesini keşfederken bir birlik gücü haline getirecekler. Anton’un rejiminin ezici gücüne karşı başarılı olmak için, oyuncuların kullanacakları benzersiz yeni silahlar içeren bir cephane, yeni araçlar ve Fangs For Hire (Kiralık Dostlar)’dan tekerlekli tatlı bir sosis köpeği Chorizo ile donanımlı olmaları gerekecek. 

Ubisoft ayrıca, Far Cry 6 için Gold, Ultimate ve Collector’s Sürümlerinin ön siparişe açıldıklarını duyurdu:

  • Gold Sürüm temel oyun ve Season Pass’ı içerecek. 
  • Ultimate Sürüm temel oyun, Season Pass ve Jungle Expedition paketi, Croc Hunter paketi ve Vice paketini içeren Ultimate paketi içerecek. 
  • Collector’s Sürümü temel oyun, Season Pass, Ultimate paket, oyundaki alev makinesi “Tostador”un üst düzey bir replikası (birleştirilecek 7 parça, uzunluk: 72cm), ünlü sanatçı Tobatron tarafından tasarlanan tek sayfalık “Birleştirme Talimatı”, Tobatron’un ikonik sanat tarzına dayanan eşsiz bir Koleksiyon Kutusu, özel Steelbook, 64 sayfalık Çizim Kitabı, 10 çıkartmalık bir set, Chorizo anahtarlığı, bir harita ve seçkin Oyun Müziklerini içerir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.